Засуджений у РФ українець оголосив голодування і вимагає переведення на батьківщину

Читать на русском
Ув’язнений протестує проти невиконання Росією резолюції ПАРЄ від 2016 року про передачу на підконтрольну Україні територію громадян України для подальшого відбування покарання.

**Громадянин України Іван Федірко, засуджений в окупованому Криму, продовжить голодування до повернення на батьківщину. **

Про це Центру інформації про права людини повідомив експерт Регіонального центру з прав людини, адвокат Роман Мартиновський, передає «Слово і Діло».

Таким чином ув’язнений протестує проти невиконання Росією резолюції Парламентської асамблеї Ради Європи від 12 жовтня 2016 року про передачу на підконтрольну Україні територію громадян України для подальшого відбування покарання.

Федірко Іван Олександрович відбуває покарання відповідно до вироку «Київського районного суду м. Сімферополя Республіки Крим» у виправній колонії (ВК) №1 Головного управління Федеральної служби виконання покарань Росії по Республіці Адигея з серпня 2015 року.

В’язень повідомляє про систематичне порушення його прав протягом перебування у колонії.

Протягом двох років Федірко неодноразово просив адміністрацію колонії надати медичну допомогу. Однак йому щоразу відмовляли.

Крім того, засуджений повідомляє про відсутність нормального матеріального забезпечення у місці відбування покарання.

На його прохання видати нову сорочку, оскільки останню було видано два роки тому, адміністрація колонії відреагувала поміщенням Федірка до штрафного ізолятору та застосуванням до нього «суворих умов утримання».

Українські політв’язні в Росії: кого і за що утримує російська влада«Слово і Діло» зібрало всі найбільш відомі прізвища українських політичних в’язнів у Росії та показало, за якими звинуваченнями їх утримують на території сусідньої держави і в анексованому Криму.

На момент поміщення до штрафного ізолятора засуджений скаржився на погіршення стану здоров’я, зокрема на підвищену температуру (38-39 С). Протягом перебування в ізоляторі, Федірко щодня звертався до адміністрації колонії з проханням про медичну допомогу, проте не отримав її. У зв’язку з цим, засуджений вже оголошував голодування з 19.06.2017 по 29.06.2017 року. Зараз він має намір продовжить голодування до моменту його екстрадиції на Батьківщину.

Раніше українська прокуратура розпочала слідство з приводу незаконного засудження Балуха в окупованому Криму.

Нагадаємо, 4 серпня Ірина Геращенко закликала світ допомогти засудженому за український прапор Балуху в окупованому Криму.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал