У НАЗК пояснили правила декларування для антикорупційних громадських організацій

Читать на русском
Нацагентство із запобігання корупції надало роз'яснення з приводу антикорупційних громадських організацій і декларування майна.

Нацагентство з питань запобігання корупції дало роз'яснення з приводу антикорупційних громадських організацій і декларування майна.

Про це йдеться у відповіді НАЗК голові громадської ради при Агентстві Віктору Тарану, передає «Слово і Діло».

Зокрема, Агентство розтлумачило нещодавно внесені зміни до законодавства щодо поширення вимоги декларувати майно на ГО, що протидіють корупції (закон №1975-VIII від 23 березня 2017 року).

Так, згідно з відповіддю НАЗК, декларантами є особи, які отримують кошти або майно в рамках реалізації в Україні програм (проектів) щодо боротьби з корупцією.

Е-декларації для антикорупціонерів: спекуляції влади чи рівноправністьПолітичний експерт поділився міркуваннями з приводу конфлікту довкола е-декларування для антикорупційних структур.

При цьому в Агентстві пояснюють, що під сферою запобігання корупції слід розуміти будь-яку діяльність, пов'язану із системою заходів запобігання корупції: - участь у формуванні чи реалізації антикорупційної політики; - участь у розробці, виконанні чи контролі за виконанням антикорупційних програм; - будь-які форми участі громадськості в заходах щодо запобігання корупції; - інформування НАЗК про можливе зазначення недостовірних відомостей у декларації чиновників; - інформування НАЗК про невідповідність рівня життя суб’єктів декларування задекларованим ними майну та доходам; - проведення громадської антикорупційної експертизи; - направлення запитів про отримання інформації.

Водночас, як пояснили «Українській правді» в НАЗК, якщо будь-яка фізична особа бере участь в антикорупційних заходах, направляє відповідні запити до органів влади або подає скарги на декларації чиновників до Агентства, але не є членом антикорупційної ГО, то така особа не є суб'єктом декларування.

Е-декларації борців з корупцією: експерт оцінив скандальні поправки до законуПолітолог оцінив ситуацію з ухваленням змін до закону про е-декларування для громадянського суспільства.

Також, говорять у НАЗК, декларантами є особи, які прямо не мають стосунку до протидії корупції, але надають послуги, виконують роботи, постачають товари, якщо це передбачено відповідним проектом. Наприклад, це можуть бути послуги з прибирання, постачання продуктів харчування чи канцелярського приладдя тощо. Але, зазначають в Агентстві, ця норма не поширюється на фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб.

Окрім того, якщо організація не здійснює свою основну діяльність у сфері запобігання корупції, але бере участь у заходах, пов’язаних із цим, то керівники й члени органів управління такої організації мають також подавати декларації.

Як повідомлялося, 27 березня президент України Петро Порошенко підписав зміни до закону «Про протидію корупції», згідно з якими члени антикорупційних громадських організацій зобов'язані подавати електронні декларації. Але вже 8 липня президент подав на розгляд Верховної Ради проекти законів щодо скасування е-декларування антикорупційних ГО.

У відповідь голова Центру протидії корупції Виталій Шабунін заявив, що подавати текст законопроекту зі змінами до податкового законодавства без правок громадських активістів та голосувати за нього без змін неприпустимо.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал