Китай став основним партнером Казахстану в економіці – Назарбаєв

Читать на русском
За словами Назарбаєва, між Китаєм і Казахстаном немає невирішених питань, і відносини двох країн можна назвати зразковими.

Китай став основним партнером Казахстану в економіці за обсягом прямих іноземних інвестицій, виданих кредитів і спільних підприємств.

Про це заявив на зустрічі у вузькому складі з головою КНР Сі Цзіньпіном президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв, передає «Слово і Діло».

Україна і Китай проведуть засідання міжурядової комісії з економічного співробітництваСторони планують узгодити ключові напрями взаємодії і налагодити більш тісні контакти на дипломатичному і діловому рівні.

«Ми вирішили питання енергетичного співробітництва, 25% видобутої нафти в Казахстані приходяться на китайські компанії. Зараз вони (китайські нафтові компанії — ред.) ставлять питання про продовження контрактів. Ми будемо дуже уважно це вивчати, тому що вони хороші партнери із спільної роботи. За ці роки поставлено понад 100 млн тонн нафти через Казахстан, понад 180 млрд кубометрів газу», - зазначив президент.

Крім того, за словами Назарбаєва, між країнами йде активна робота щодо двостороннього розвитку відносин у сфері енергетики, транспорту і логістики.

«Окремо хочемо відзначити вашу ідею розвитку Великого шовкового шляху «Один пояс — один шлях». Казахстан знає, що цей проект ви оголосили тут, у нас, вперше. І ми активно підтримали «Шовковий шлях» — «Нурли жол», ми підписали (договору. — ред.). За цей час Казахстан проклав нову залізницю від кордонів Китаю до Каспійського моря, поєднав Хоргос з Алмати. Таким чином, питання забезпечення Казахстану і всієї Центральної Азії зв'язком з Китаєм вирішене», — підкреслив глава держави.

Назарбаєв почав готувати Казахстан до переходу на латиницюПрезидент Казахстану Нурсултан Назарбаєв доручив уряду розпочати підготовку до переходу казахського алфавіту на латиницю.

Крім того, зараз розглядається питання про перенесення 6 китайських підприємств в Казахстан.

«Зараз ми здійснюємо, як ми домовилися, перенесення 51 підприємства в Казахстан, вже 3 працюють, по 6 йде робота, і далі ми продовжуємо», - повідомив президент, додавши, що товарообіг між країнами, за даними Китаю, зріс на 46%, а за даними РК - на 30%.

Раніше повідомлялося, що президент Казахстану передав частину повноважень парламенту.

Нагадаємо, раніше Назарбаєв прокоментував пропозицію назвати Астану на його честь.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал