ВООЗ повідомила про зростання показника смертності від гепатиту в усьому світі

Читать на русском
Однією із головних причин поширення вірусу гепатиту C є нестерильні умови в ряді установ охорони здоров'я, а також багаторазове використання шприців для введення наркотиків.

Близько 325 мільйонів жителів планети є носіями хронічної інфекції, викликаної вірусами гепатиту В або С. Але переважна більшість з них навіть не здогадується про свій стан, оскільки не мають можливості пройти тест і отримати лікування.

Про це йдеться у новій доповіді Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), передає «Слово і Діло».

Його автори зазначають, що у світі зростає смертність від гепатиту.

Уляна СупрунВиконувач обов'язків міністра охорони здоров'я України
Супрун пообіцяла, що у 2019 році третинна ланка медицини буде покрита державним страхуваннямСказано 6 лютого 2017 р.Статус обіцянки: Не виконано

Так, у 2015 році було зафіксовано 1,34 мільйона випадків смерті, що можна порівняти з числом випадків смерті від туберкульозу і ВІЛ. Але якщо смертність, пов'язана з ВІЛ та туберкульозом, знижується, то показники смертності від гепатиту продовжують збільшуватися: в період з 2000 по 2014 роки зростання склало 22%.

Крім того, зростає кількість нових випадків зараження. У 2015 році заразилися гепатитом В 1,75 мільйона чоловік, а число людей, які живуть з гепатитом с досягло 71 мільйона чоловік.

При цьому у 2015 році лікарям вдалося поставити діагноз лише 9 відсотків заражених гепатитом В і 20 відсоткам заражених гепатитом С. І тільки 8 відсотків (1,7 млн. чоловік) і 7 відсотків (1,1 млн. осіб), відповідно, почали курс лікування того ж року.

Медична реформа-2017: що зміниться для українців?Спеціаліст медичної галузі поділився міркуваннями та пояснив, що зміниться для громадян в результаті медичної реформи.

Однією з головних причин поширення вірусу гепатиту C є нестерильні умови у низці установ охорони здоров'я, а також багаторазове використання шприців для введення наркотиків.

Найважча ситуація спостерігається на сході Середземномор'я, де цей вірус діагностовано у 2,3 відсотка населення (15 млн. чоловік).

Примітно, що навіть в Європі показники захворюваності гепатитом C вище, ніж в країнах Африки, - 14 млн. осіб проти 11 млн. осіб, відповідно.

ВООЗ планує забезпечити діагностику 90 відсотків і необхідне лікування 80 відсотків носіїв вірусу гепатиту B або C до 2030 року. Саме на ці два типи вірусу доводиться 96 відсотків смертей від гепатиту.

Раніше повідомлялося, що в Україні створять «медичне» ProZorro.

Нагадаємо, Кабмін схвалив закупівлі ліків через міжнародні організації.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...