Зараз відбувається не більш ніж спроба української сторони зберегти хорошу міну при поганій грі.
Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів директор Київського інституту мирних досліджень Андрій Мішин, аналізуючи переговори голів МЗС у «нормандському форматі» та реалізацію «дорожньої карти» для Донбасу.
«Росіяни все ставлять на діалог із новою адміністрацією США», – позначив відразу Мішин.
Як пояснив експерт, у російській зовнішній політиці в діалозі з Америкою прориви завжди були на початку нової каденції американських президентів. Тому питання конфлікту на Донбасі відкладається до лютого.
«Робота в усіх напрямках у неформальних кабінетах Трампа вже, скоріш за все, йде. Але в дипломатії відбуваються вирішальні зустрічі, коли вже вироблено рішення. Поки, можливо, йде підготовка. Рішення та діалог можуть бути ближче до лютого», – міркує експерт.
Варіант «дорожньої карти», припустив він, уже активно опрацьовується в діалозі зі США.
«Потрібно розуміти, що робота дипломатів в принципі не буває відкритою. Весь сенс дипломатії – приховати підготовчу частину угод», – резюмував він.
Як відомо, на зустрічі очільників МЗС у «нормандському форматі» був представлений український варіант «дорожньої карти». Нагадаємо, ще в жовтні канцлер Німеччини Ангела Меркель попередила, що цей процес буде дуже непростим.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»