Експерт розповів, як РФ намагається уникнути міжнародного правосуддя за Крим і Донбас

Читать на русском
Михайло Пашковспівдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова

Судові розгляди дуже тривалі, миттєвого результату чекати не доводиться, але Росія все одно демонструє свої побоювання.

Таку думку в коментарі «Слову і Ділу» висловив співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Михайло Пашков, аналізуючи указ президента РФ, згідно з яким Росія виходить з угоди про Міжнародний кримінальний суд.

«Річ у тім, що на сьогоднішній день подано низку позовів до ЄСПЛ, Лондонського суду, низки міжнародних організацій, Арбітражного суду, суду в Гаазі, планується позов до міжнародного суду ООН, а такі кроки, як Резолюція ООН щодо Криму, набувають резонансного значення явно не на користь Росії», – розмірковує Пашков.

Вихід РФ із Римського статуту обґрунтований двома ключовими моментами. Йдеться про глобальні міжнародно-правові прецеденти й суму судових позовів.

«Крім того, була доповідь щодо МН17, резолюція ПАРЄ, звіт Гаазького кримінального суду та резолюція Генасамблеї ООН. Це ключові документи, які фактично вводять в міжнародно-правовий лексикон терміни «збройний конфлікт» та «окупація Криму». Для нас це важливий момент», – пояснює він.

Очевидно, що РФ намагається піти від цього, не визнаючи юрисдикцію цих організацій.

«Не так давно було ухвалено рішення КС РФ про те, що внутрішня Конституція вища за міжнародні закони. В цьому плані в них розв'язані руки», – додав фахівець.

За його словами, Росія розуміє, що шальки терезів схиляються не на її користь, тому дистанціюється від міжнародного правосуддя.

«Цього слід було очікувати. РФ буде все вважати непотрібними папірцями, але для світу це принципово. В цьому контексті позиція РФ уже не настільки важлива. Це потрібно для нас, світу, міжнародних організацій», – констатував Михайло Пашков.

Минулого року очільник МЗС України Павло Клімкін пообіцяв, що Україна доведе провину Росії в спонсоруванні тероризму в Міжнародному кримінальному суді.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
Загрузка...