ООН ухвалила резолюцію щодо порушення прав людини в Криму

Читать на русском

Комітет ООН із соціальних і гуманітарних питань ухвалив резолюцію щодо порушень прав людини в Криму.

Генеральна асамблея ООН шляхом голосування затвердила резолюцію про права людини в Криму.

Про це повідомляє прес-служба постійного представництва України при ООН, передає «Слово і Діло».

«15 листопада в Третьому комітеті (фокусується на тематиці прав людини) Генеральної асамблеї ООН була ухвалена резолюція «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)», ініційована Україною», – йдеться в повідомленні.

На підтримку документа виступили 73 держави, проти голосували 23, 76 – утрималися. Співавторами української резолюції стала 41 держава-член ООН.

«Вперше в офіційних документах ООН Росія визнається державою-окупантом, а Автономна Республіка Крим та місто Севастополь – тимчасово окупованою територією. Крім того, в резолюції підтверджується територіальна цілісність України та невизнання анексії українського півострова», – наголошують у представництві.

Документ також закликає РФ надати міжнародним правозахисним механізмам, насамперед місії ООН з моніторингу за дотриманням прав людини в Україні, безперешкодний доступ у Крим з метою забезпечення моніторингу ситуації з правами людини, а також просить управління верховного комісара ООН з прав людини підготувати окремий тематичний звіт щодо ситуації на півострові.

Як зазначає прес-служба, ухвалена резолюція стала важливим дипломатичним і політико-правовим механізмом, за допомогою якого Україна забезпечує захист прав громадян України на території тимчасово окупованого Росією Криму.

У грудні 2016 року заплановано затвердження ухваленої резолюції на пленарному засіданні Генеральної асамблеї ООН.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Україна представила в ООН проект резолюції щодо дотримання прав людини в Криму, закликавши Росію надати спостерігачам міжнародної організації доступ на територію півострова.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал