Обіцянка політика

Клімкін обіцяє, що Україна доведе провину Росії у спонсоруванні тероризму

28 січня 2015 року міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що Міністерство закордонних справ України дотримається усіх юридичних процедур, щоб, згідно з юридичною логікою, довести провину Росії в міжнародному кримінальному суді.
Не виконано
Сказано 28 січня 2015 р.

Джерело

  • http://www.5.ua/polityka/ykrajna-dovede-viny-rosij-y-sponsoryvanni-terorizmy-y-mijnarodnomy-sydi--mzs-68597.html
  • http://ua.interfax.com.ua/news/political/407854.html
  • http://www.pravda.com.ua/news/2016/07/1/7113367/
  • Лист начальника управління генерального секретаріату МЗС Анатолія Діденка від 4 жовтня 2016 року
  • https://www.ukrinform.ua/rubric-polytics/2675068-miznarodnij-sud-oon-u-cervni-virisit-ci-rozgladatime-pozov-ukraini-do-rosii.html

Результат

Відповідно до листа начальника управління генерального секретаріату МЗС Анатолія Діденка від 4 жовтня 2016 року, МЗС вживає комплекс заходів щодо притягнення РФ до міжнародно-правової відповідальності, заявляючи про вчинення РФ збройної агресії проти України та порушення нею своїх міжнародно-правових зобов'язань, зокрема, за Міжнародною конвенцією про боротьбу з фінансуванням тероризму 1999 року. В рамках зазначеної Конвенції серед фактів, на які українська сторона посилається при обґрунтуванні правової позиції щодо того, що РФ свідомо та умисно підтримує терористичні акти проти цивільного населення, є обстріл м. Маріуполь 24 січня 2015 року.

31 січня 2017 року міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що Україна доповнить позов до Міжнародного суду ООН проти РФ фактами порушень прав людини в Авдіївці.

5 квітня 2019 року посол України в Нідерландах Всеволод Ченцов повідомив, що в України є “добрі шанси”, що Міжнародний суд ООН підтвердить свою юрисдикцію щодо позову до РФ у справі про порушення Конвенції про заборону фінансування тероризму та Конвенції про заборону расової дискримінації.

Розгляд справи відбуватиметься в два етапи: спочатку щодо наявності юрисдикції (повноваження розглядати позов), і, у разі її підтвердження, – по суті. Слухання щодо наявності юрисдикції відбудуться на початку червня.

Враховуючи наведену інформацію, а також заяви міністра закордонних справ України Клімкіна і обраного президента України Зеленського, обіцянка отримує статус «не виконано».

Нагадаємо, Клімкін оголосив, що після інавгурації запропонує Зеленському звільнити його з посади голови відомства, а кандидат Зеленський обіцяв призначати «нових людей».