Якщо сьогодні вибори: як змінилася підтримка політичних партій за 2 роки?

Читать на русском

Складені соціологами рейтинги політичних партій, попри всю маніпулятивність цього інструменту, як правило, відображають загальну електоральну картину, яку корисно вивчати не лише перед виборами, але й у міжвиборчий період. Так, за даними дослідження Київського міжнародного інституту соціології, за останні 2 роки рейтинг правлячої партії, «Блоку Петра Порошенка», суттєво знизився й на 0,9% поступається рівню підтримки «Батьківщини». А між тим, як ми пам’ятаємо, на момент виборів до Верховної Ради рейтинг останньої складав усього 5,7% й вона ледь подолала прохідний бар’єр. Та вже у вересні опитування показали, що за партію Тимошенко готові проголосувати 15,4%.

Здебільшого це електорат БПП іта «Народного фронту». За перший готові віддати свої голоси 14,5% виборців, а от другому в разі виборів потрапляння до парламенту не світить узагалі. Укріпив свої позиції «Опозиційний блок», «Самопоміч» дещо втратила, однак на обрання до Верховної Ради все ще могла б розраховувати, як і «Радикальна партія», що за останні 2 роки додала до свого рейтингу більш ніж 2%. Також шанси на потрапляння до парламенту зберігає «Громадянська позиція», чия підтримка з 3,1% зросла до 6%.

Якщо поглянути на регіональну статистику, то майже скрізь можна визначити чітких регіональних лідерів. На заході найбільше підтримують «Самопоміч» (10,4%) та БПП (9%), на сході та півдні – «Опозиційний блок» (11% і 12,4% відповідно), у центрі паритет із невеличкою перевагою в бік «Батьківщини» (5,8%) утримує БПП (4,7%).

Ознайомитися з тим, чи відповідають результати соціологічного опитування рівню відповідальності зазначених партій, можна за посиланням.

Нагадаємо, нещодавно «Слово і Діло» оприлюднило інфографіку, присвячену позиціям України у світових рейтингах.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: