«Нафтогаз» має намір стягнути з «Газпрому» ПДВ за транзит в Європу

Нафтогаз розраховує, що суми ПДВ буде відшкодовано Газпромом після прийняття відповідного рішення Стокгольмським арбітражем.

НАК «Нафтогаз України» буде домагатися від ПАТ «Газпром» відшкодування податку на додану вартість (ПДВ), яким з 1 січня 2016 року розпочали обкладатися операції транзиту російського палива через територію України в країни ЄС і Туреччину.

Про це йдеться в повідомленні НАК «Нафтогаз України», прикріпленому до фінансової звітності за I півріччя 2016, передає «Слово і Діло».

«З 1 січня 2016 року, відповідно до Податкового кодексу, операції по транзиту газу для «Газпрому» обкладаються ПДВ. Сума ПДВ відноситься до складу витрат, оскільки він не відшкодовується покупцем», – йдеться в повідомленні.

«Газпром» загрожує стабільності транзиту російського газу до ЄСНАК «Нафтогаз України» просить Європейську комісію створити моніторингову місію для перевірки фактів значного зниження тиску в російській газотранспортній системі на вході до газотранспортної системи України.

«Нафтогаз» розраховує, що суми ПДВ буде відшкодовано «Газпромом» після прийняття відповідного рішення Стокгольмським арбітражем.

У I півріччі 2016 «Нафтогаз» сплатив ПДВ за надання послуг транзиту на суму 5,5 млрд грн.

Як раніше заявляли в НАК «Нафтогаз України», закупівлі палива у «Газпрма» можливі тільки за попереднім узгодженням з російською монополією, щоб не дати контрагенту приводу звинуватити Україну в порушенні принципу «бери або плати».


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...