Російська Федерація розраховує отримати до 2017 року доступ до покладів природного газу шельфу Чорного моря біля берегів анексованого Кримського півострова.
Про це пише російська служба Deutsche Welle, повідомляє «Слово і Діло».
Таке завдання стоїть в числі цілей будівництва магістрального газопроводу «Краснодарський край-Крим», роботи зі зведення якого розпочато цього року компаніями російського мільярдера Аркадія Ротенберга.
«Експерти не виключають, що труба потрібна не лише для забезпечення регіону російським газом, а й навпаки. Адже видобуток палива з шельфових родовищ біля берегів Криму, привласнених Росією разом із півостровом, має непогані перспективи», – йдеться в статті.
У статті наголошується, що принципи інтеграції кримської газотранспортної системи були сформульовані відразу після анексії автономної республіки в серпні 2014 року. Відповідно до цільової програми «Розвиток Криму та Севастополя до 2020 року», на інтеграцію енергосистем Криму планувалося зарезервувати 70,5 млрд руб., з яких 49 млрд – на електроенергетику. Залишок у розмірі 21,5 млрд буде інвестований у ГТС.
Проект будівництва газопроводу «Краснодарський край-Крим» передбачає три черги.
Першою побудують ділянку з Таманського півострова до міста Керч (дві нитки дном Керченської протоки, по 16 км кожний). Другий етап передбачає будівництво труби з Керчі до Сімферополя. В рамках третього, заключного, етапу буде побудована ділянка газопроводу від Сімферополя до Севастополя. Загальна протяжність траси складе близько 400 км. Пропускна здатність – 2,2 млрд куб. м з потенційним збільшенням потужності вдвічі.
Нагадаємо, що здійснювати проект будівництва будуть «Стройгазмонтаж» Аркадія Ротенберга, що перебуває під санкціями, й колишня «дочка» НАК «Нафтгогаз України» – «Чорноморнафтогаз», яка також опинилася під дією санкцій після переходу під російську юрисдикцію.
Як повідомлялося раніше, зведення газопроводу «Краснодарський край-Крим» призведе до накладання додаткових санкцій на компанії, які постачатимуть матеріали та братимуть участь у його будівництві.
Нагадаємо, що «Нафтогаз України» подав до суду на Росію й вимагає відшкодування збитку від втрати активів у Криму, включаючи Чорноморський шельф, і повернення контролю над ними.
ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS
та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»