Коротке життя «русского мира». Колонка Леоніда Швеця
Концепт путінського русского мира не витримав навантаженого на нього тягаря і майже помер.
Вашингтон може дозволити Індії закупівлю венесуельської нафти після введення раніше 25-відсоткових мит, щоб зменшити імпорт російської сировини.
Після масштабної аварії в енергосистемі метро Києва та Харкова відновило рух. Інтервали поїздів на всіх лініях повертаються до звичайного графіка.
Через безпеку пасажирів поїзди УЗ у Харківській, Запорізькій та Сумській областях тимчасово замінено на автобусні трансфери.
На позиціях російських військ виявили тіло найманця з Кенії. Він загинув під час м’ясного штурму на Донеччині.
Велика Британія та ЄС планують відновити переговори про оборону після провалу переговорів у листопаді 2025 року.
Через аварію в енергосистемі України застосували екстрені відключення електроенергії. Однак фахівці уже повернули подачу світла критичній інфраструктурі.
У США стартував частковий шатдаун уряду через те, що Палата представників не встигла вчасно затвердити угоду про фінансування.
На Вінниччині правоохоронці затримали чоловіка, який вимагав 6 тисяч доларів у військового за обіцянку вплинути на командування.
Неподалік Слов'янська Донецької області безпілотник рф влучив в автомобіль комунальників. Внаслідок атаки є жертва та постраждалі.
Митні органи Республіки Молдова повідомляють про призупинення пропускних операцій на кордоні через несправність інформаційних систем.
Глава Міненерго пояснив, що збій в енергосистемі України стався через технологічне порушення. Світло відновлять протягом кількох годин.
У багатьох регіонах України у суботу, 31 січня, запровадили аварійні відключення електроенергії. Світла немає й у частині Молдови.
США ввели санкції проти глави МВС Ірану та ще кількох людей, які, ймовірно, причетні до жорстокого придушення протестів у країні.
У Києві та Харкові 31 січня зупинилися поїзди в метрополітені через нестачу напруги в мережі.
Підрозділи Сил оборони завдали серії ударів по військових об'єктах противника на тимчасово окупованих територіях і в росії.
З 31 січня 2026 року українці почнуть отримувати перші запрошення на участь у програмі Скринінг здоров'я 40+.
Через складні погодні умови на ранок 31 січня без електропостачання залишилися споживачі у п'яти районах Одеської області.
Вранці у суботу в Херсоні легковий автомобіль підірвався на протипіхотній міні типу Пелюстка. Внаслідок інциденту постраждали четверо осіб.
Україна отримала від партнерів понад 700 одиниць обладнання потужністю близько 1 гігавата, що співмірно з виробництвом одного енергоблоку АЕС.
У ніч проти 31 січня армія ррф атакувала Україну ударними безпілотниками. Противник запустив загалом 85 БПЛА різних типів.
Російська окупаційна армія протягом минулої доби, 30 січня, втратила у війні ще 880 солдатів та офіцерів.
Естонія готує заборону на купівлю нерухомості громадянами рф та Білорусі без постійного проживання. Влада вважає це необхідним для захисту національної безпеки та протидії загрозам.
У східному Конго на копальні колтану в Рубаї стався масштабний обвал. Загинули понад 200 людей, серед них шахтарі та діти. Трагедія сталася під час сезону дощів у районі, який контролюють бойовики.
Європейський Союз обговорює пропозицію замінити чинний механізм обмеження цін на російську нафту повною забороною на надання морських послуг.
Колишній президент Болгарії Румен Радев заявив про намір балотуватися на парламентських виборах. Політик обіцяє боротися з корупцією та змінити політичну систему.
ООН та організатори Зимових Олімпійських ігор у Мілані-Кортіні звернулися до країн світу із закликом припинити бойові дії на період Олімпіади та Паралімпіади.
Польща звинуватила російську ФСБ у масштабних кібератаках на енергетичну інфраструктуру в грудні 2025 року. Атаки торкнулися теплоелектростанцій та інших енергетичних об’єктів.
Постачання зброї з Північної Кореї до рф різко знизилися у січні 2026 року. За місяць до порту Расон зайшло лише одне російське судно, задіяне у військовій логістиці.
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц скептично відреагував на ідею створення європейської миротворчої армії для України. Він закликав ЄС зосередитися на обороні та економіці.
Естонія виділить 400 тисяч євро на гуманітарну допомогу Україні через удари рф по енергетичній інфраструктурі взимку. Кошти підуть на кризові центри, генератори та пункти екстреної допомоги.