Чорний ящик Банкової. Колонка Леоніда Швеця
Президент Зеленський не назвав точної причини заміни Свириденко, та й окреслив контури оновленої стратегії уряду вкрай розмито.
В Рівненський, Житомирській, Київській та Чернігівській областях наразі триває гасіння дев’яти масштабних лісових пожеж загальною площею понад 2 тисяч гектарів.
Влада України не має наміру розглядати кадрові рішення щодо Умєрова лише на підставі оприлюднених у медіа плівок Міндіча.
Фігуранти справи Мідас за два місяці до публічного старту операції обговорювали можливі контакти з тодішнім заступником керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Андрієм Синюком.
Євросоюз готується запровадити нові санкції проти росії наступного тижня. Вони стосуватимуться осіб, які причетні до викрадення та депортації українських дітей.
Кабмін підготував масштабні зміни до держбюджету-2026, які передбачають збільшення фінансування сектору безпеки та оборони.
Влада Угорщини таємно вислала росіянина, який роками діяв під дипломатичним прикриттям і проникнув у структури, близькі до уряду Орбана.
Колишній народний депутат Олег Ляшко перейшов на посаду 432 окремого полку безпілотних систем 11 армійського корпусу оперативного командування Схід.
Секретар РНБО Рустем Умєров під час зустрічі з представниками Дональда Трампа в США домовився про активізацію мирних переговорів. Також сторони обговорили питання повернення полонених, яких утримує росія.
Прем'єр-міністр Словаччини під час поїздки до Москви, ймовірно, обговорюватиме з путіним готовність Києва організувати зустріч на рівні лідерів.
Іран здійснив атаку по території Об’єднаних Арабських Еміратів, унаслідок чого поранення отримали щонайменше троє людей.
Глава російської делегації на мирних переговорах Володимир Мединський заочно засуджений в Україні до 10 років в’язниці з конфіскацією майна. Вирок переговірник путіна отримав за редактуру антиукраїнського підручника з історії.
Прес-секретар путіна стверджує, що інформація про скасування акредитацій іноземних журналістів на 9 травня не відповідає дійсності.
Українська молодь купила майже пів мільйона книжок за програмою єКнига від моменту її запуску. Зокрема, найчастіше обирають твори Сергія Жадана, Ліни Костенко та Макса Кідрука.
Антикорупційний суд отримав обвинувальний акт стосовно члена парламенту, якого обвинувачують у відмиванні.
Прессекретар президента рф Дмитро Пєсков заявив, що Москва готова до діалогу з представниками Європейського Союзу. Однак, першими ці переговори у Кремлі не ініціюватимуть.
СБУ підтвердила вже третю атаку на НПЗ Пермнафтооргсинтез та нафтоперекачувальну станцію у російській Пермі.
Leléka з піснею «Ridnym» представить Україну у другому півфіналі 70-го конкурсу Євробачення-2026, який відбудеться 14 травня.
Щонайменше троє людей загинули у результаті виверження вулкана Дуконо в Індонезії, яке розпочалося у п'ятницю, 8 травня.
Антикорупційний суд підтримав клопотання сторони захисту про визнання деяких доказів незаконними у справі.
Глава МЗС Естонії Маргус Цахкна заявив, що російський диктатор володимир путін уперше за 20 років боїться атак на парад 9 травня, що свідчить про його слабкість.
У водах поблизу грецького острова Лефкада знайшли український морський дрон Magura V5. У регіоні розпочали масштабне розслідування за участю військових і правоохоронців.
За даними ДБР, з січня по квітень 2026 року було задокументовано правопорушення, сумарні збитки від яких становлять 7 млрд 125 млн грн.
Президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна очікує на візити представників президента США до Києва на рубежі весни та літа після візиту Рустема Умєрова до Вашингтону.
Росія поза планом розгортає ще 4 полки, 24 дивізіони та 162 батареї для протидії українським ударним безпілотникам. Також окупанти планують виробити 7,3 млн FPV-дронів у 2026 році.
Парламент Болгарії затвердив новий уряд на чолі з проросійським експрезидентом Руменом Радевим. Опозиція розкритикувала склад Кабміну та поставила під сумнів обіцяні реформи.
Правоохоронці затримали по гарячих слідах підозрюваних у підриві автомобіля військовослужбовця ЗСУ у Соборному районі Дніпра вчора, 7 травня.
У Запоріжжі військовослужбовець поранив з пістолета двох людей біля магазину, постраждали 17-річний підліток та 33-річний чоловік.
Апеляційна інстанція не побачила підстав для зміни рішення слідчого судді про продовження запобіжного заходу.
Медичні служби в кількох країнах відстежують десятки пасажирів круїзного лайнера MV Hondius, які залишили судно ще до підтвердження спалаху хантавірусу. Це ускладнило відстеження їхніх контактів.
Росія знахоходить і вербує в Україні дітей для скоєння воєнних та цивільних злочинів. У генпрокуратурі зафіксували щонайменше 260 подібних випадків.