Обіцянка політика

 • Міський голова Харкова

Кернес заявив, що станція метро «Перемога» буде обладнана підйомниками для інвалідів

Мер Харкова Геннадій Кернес розпорядився перепроектувати станцію метро «Перемога» з урахуванням потреб людей з обмеженими фізичними можливостями. На новій станції будуть встановлені спеціальні підйомники для інвалідів.
Архів
Сказано 31 січня 2011 р.

Джерело

 • http://www.city.kharkov.ua/uk/news/view/id/6396
 • http://dozor.kharkov.ua/themes/1001238/1155491.html
 • http://lenta.kharkiv.ua/society/2015/01/19/71233.html
 • http://www.city.kharkov.ua/uk/news/na-stantsii-metro-peremoga-ponovilisya-budivelni-roboti-27695.html
 • http://www.city.kharkov.ua/ru/news/-28977.html
 • http://www.city.kharkov.ua/ru/news/na-stantsii-metro-peremoga-pochinayut-buduvati-koliyu-29088.html
 • http://kharkov.comments.ua/news/2015/11/10/171408.html
 • http://www.city.kharkov.ua/ru/news/na-budivnitstvo-metro-v-kharkovi-vidilyat-ponad-230-milyoniv-griven-30202.html
 • http://glavcom.ua/articles/40028.html
 • http://www.city.kharkov.ua/uk/news/na-budivnitstvo-st-m-peremoga-dodatkovo-vidilili-30-milyoniv-griven-31805.html
 • http://times.kh.ua/news/fresh/na_stantsii_metro_pobeda_ustanovili_lift_dlya_invalidov/201855/
 • http://kharkivoda.gov.ua/36/82156
 • http://dozor.kharkov.ua/themes/1001238/1178265.html

Результат

10 листопада 2014 року після 10-місячної заморозки будівництво ст. м. «Перемога» було відновлено. Заступник директора Департаменту будівництва і дорожнього господарства Анатолій Кравчук зазначив, що до початку 2015 року будівельна частина буде виконана на 70-80%. На наступний рік на станції заплановано роботи з прокладання рейок, установки автоматизованих систем управління поїздами, архітектурно-оздоблювальні роботи та ін.

21 квітня 2015 року директор КП «Харківська дирекція будівництва метрополітену» Наталія Лінник повідомила, що будівельні роботи на споруджуваній ст. м. «Перемога» поновилися з 2 квітня. За її словами, зараз станція готова на 75%. Якщо метробудівники отримають повне фінансування, ввести її в експлуатацію можна через 7-10 місяців.

30 жовтня 2015 року Геннадій Кернес зазначив, що коли під час свого візиту до Харкова прем'єр-міністр Арсеній Яценюк пообіцяв виділити гроші для закінчення будівництва, місто одразу ж звернулося до Харківської ОДА, а вона — до Кабміну, але фінанси так і не надійшли. Кернес додав, що місто буде розраховувати лише на власні кошти, але станція обов'язково буде добудована.

Станом на 10 листопада 2015 року «Перемога» готова на 80%. Ведуться роботи з облаштування електротехнічних мереж та монтажу обладнання. Також на станції відбуваються архітектурні роботи, пов'язані з оформленням платформенної ділянки та вестибюлів.

8 грудня 2015 року перший заступник міського голови Ігор Терехов повідомив, що в 2016 році на будівництво метро з міського бюджету планують виділити 231,5 млн грн. Зокрема 230 млн грн на добудову станції «Перемога» та 1,5 млн грн — на початок будівництва третьої лінії метро до станції «Одеська».

7 квітня 2016 року голова Харківської ОДА Ігор Райнін повідомив, що відкриття «Перемоги» заплановано до Дня Незалежності України.

17 травня 2016 року з міського бюджету Харкова на завершення будівництва ст. м. «Перемога» додатково виділили 30 млн грн.

4 серпня 2016 року Геннадій Кернес оглянув станцію метро «Перемога» та проїхався на поїзді. Він зазначив, що це перша станція в Харкові, де встановили ліфт для інвалідів-візочників. За допомогою такого ліфта, харків'яни з обмеженими можливостями зможуть потрапити на платформу метро одразу з вулиці.

19 серпня 2016 року Президент Петро Порошенко та голова ХОДА Ігор Райнін відкрили станцію «Перемога», яка стала 30-ю в Харкові. За словами очільника держави, знадобиться ще декілька днів на вирішення технічних питань, а потім харків’яни та гості міста зможуть користуватися цією станцією, яка, на його думку, є найкращою в світі.

В цей же день, віце-президент міської громадської організації «Креавіта» Олена Шингарьова повідомила, що ст. м. «Перемога» стала першою абсолютно доступною станцією метро в Харкові для людей з інвалідністю. Вона особисто випробувала роботу ліфтів, які встановлені на станції і дозволяють маломобільним групам населення вільно потрапити на будь-який її рівень. Тепер люди на візках можуть безперешкодно потрапити в перехід або прямо на платформу, щоб скористатися метро. Це комфортно і безпечно, адже тут широкі дверні отвори, відсутні будь-які пороги, на підлозі тактильна плитка для незрячих. Біля кожного ліфта встановлено переговорний пристрій, за яким потрібно повідомити чергового по станції, що людина на візку хоче скористатися підйомником. Працівник метрополітену підійде до ліфта і допоможе спуститися на необхідний рівень. За її словами, доступність нової станції метро забезпечена не тільки всередині, а й на території, прилеглій до ст. м. «Перемога», де на всіх пішохідних переходах бортові камені знижені до нульового рівня.

Відповідна заява - анонс, а не обіцянка. Тому її перенесено до архіву.