Обіцянка політика

Маркарова у програмі обіцяє провести деофшоризацію економіки, послідовно втіливши план дій з протидії розмиванню податкової бази та виведенню прибутку з-під оподаткування

4 жовтня 2019 року Верховна Рада України ухвалила програму діяльності уряду. Міністр фінансів України Оксана Маркарова у програмі обіцяє провести деофшоризацію економіки, послідовно втіливши план дій з протидії розмиванню податкової бази та виведенню прибутку з-під оподаткування (ВEPS), спрямованого на запобігання зловживанням міжнародними угодами про уникнення подвійного оподаткування.
Не виконано
Сказано 4 жовтня 2019 р.

Джерело

  • http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=66959
  • https://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=66520
  • https://program.kmu.gov.ua/meta/platniki-podatkiv-maut-nizce-podatkove-navantazenna-ta-znacno-mense-casu-vitracaut-na-ih-administruvanna
  • https://www.ukrinform.ua/rubric-polytics/2894829-dva-deofsorni-zakonoproekti-projsli-komitet-radi.html
  • https://www.kmu.gov.ua/uryad-ta-organi-vladi/team

Результат

Станом на початок березня 2020 року деофшоризацію економіки не проведено. Євроінтеграційний комітет на засіданні рекомендував Верховній Раді ухвалити в першому читанні два «деофшорні» законопроєкти нардепів, що сприятиме імплементації в Україні Плану дій BEPS.

Нагадаємо, що у тексті програмного документа діяльності уряду, який Рада ухвалила 04.10.2019, будь-які терміни щодо цього зобов'язання – відсутні, тому обіцянці присвоєно статус «не виконано» після відставки прем'єр-міністра Олексія Гончарука «за власним бажанням» на початку березня 2020 року. Відставка прем'єр-міністра стала передумовою відставки уряду та міністра Маркарової.