«Складна, але не критична»: у НБУ оцінили ситуацію із падінням гривні

Незважаючи на рекордне знецінення гривні у січні, ситуація на валютному ринку залишається контрольованою. Нацбанк не планує жодних валютних обмежень.

Про це заявив голова Національного банку Кирило Шевченко під час круглого столу у п'ятницю, 28 січня, передає пресслужба відомства.

За його словами, нагнітання ситуації на кордонах України суттєво погіршило очікування учасників ринку. Це позначилося на зниженні вартості українських активів та формуванні девальваційного тиску на гривню.

«Ситуація – складна, але не критична. Так, Україна має достатньо резервів, щоб і надалі згладжувати надмірні курсові коливання за рахунок валютних інтервенцій. Тільки цього року НБУ продав уже 1,5 мільярда доларів валюти», - сказав він.

Він підкреслив, що НБУ не вдаватиметься до адміністративних обмежень, які були у 2008 році, або 2014-15 роках, і використовуватимуть лише ринкові інструменти.

За словами Шевченка, масштаби та наслідки поточного шоку, пов'язаного із загостренням геополітичних ризиків, менші порівняно з шоком пандемії COVID-19 у березні 2020 року.

Відтак ситуація на валютному ринку залишається контрольованою, підкреслили в НБУ.

Як відомо, на кінець січня гривня вийшла у лідери рейтингу світових валют за рівнем падіння з початку року (за даними рейтингу Thomson Reuters). Так, у січні гривня впала на 5,5%. Більше за неї цього року девальвував лише російський рубль – 5,6%. На третьому місці йде шведська крона – 2,9%.

Нагадаємо, 27 січня готівковий курс долара перевищив 29 гривень – це максимум із лютого 2015 року.

Раніше у Нацбанку називали причини масштабного падіння курсу гривні у січні.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps

АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО