Близько половини українців вважають соцмережі важливим джерелом інформації – соціологи

Майже половина українців вважає соціальні мережі важливим джерелом отримання інформації.

Про це свідчать дані опитування, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» спільно із соціологічною службою Центру Разумкова.

Зазначається, що кількість українців, які вважають соцмережі важливим джерелом інформації, з 2019 року зросла майже вдвічі – із 23% до 44%.

Найбільш популярним джерелом інформації в Україні залишаються загальнонаціональні ТВ-канали – їх аудиторія за рік майже не змінилася становить 75% опитаних українців.

На другому місці опинилися соцмережі - їх аудиторія за рік зросла із 23,5% до 44,1% опитаних. Соцмережі значно популярніші серед молоді: 69,3% опитаних віком 18-29 років використовують соцмережі як джерело інформації й тільки 54% віддають перевагу ТВ.

Найбільш популярною мережею в Україні є Facebook – ним користується 58,2% опитаних. На другому місці Isntagram – 24,8%, на третьому Telegram – 8,5%.

34% опитаних українців заявили, що взагалі не користуються соцмережами.

Інтернет-ЗМІ опинилися на третьому місці за популярністю в Україні. Інформацію з них отримує 26% опитаних.

Найбільше українців цікавлять новини про події в Україні й світі. Таку інформацію в першу чергу будуть шукати 67,6% опитаних. Другими у списку інформаційних пріоритетів українців опинилися художні фільми та мультфільми – 51,7%, на третьому - гумористичні шоу та інтернет-меми – 38,8%.

Дослідження проводилося на замовлення ГО «Детектор Медіа» з 14 по 19 серпня 2020 року в усіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2022 респондентів віком від 18 років методом інтерв’ю «обличчям до обличчя».

Нагадаємо, в Україні будуть відслідковувати користувачів російської соцмережі «ВКонтакте».

Також ми писали, чим стеження в інтернеті може бути небезпечним для українців.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps

АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО