Рік президентства: чи поборов Зеленський «кнопкодавство»

Володимир Фесенкополітолог

Президент України Володимир Зеленський перебуває при владі один рік. Однією з обіцянок президента було побороти «кнопкодавство» у Верховній раді. Чи вдалося це Зеленському, у коментарі «Слово і діло» розповів політолог, директор Центру політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко.

«Я б не сказав, що це була його обіцянка. Він про це говорив під час інавгураційної промови, коли закликав депутатів більш відповідально ставитися. Тобто це була не програма, яку пишуть радники та експерти. Але тут якраз треба відзначити, що депутати «Слуги народу» внесли відповідні ініціативи про штрафи за прогули. Там було не тільки про засідання ВР, але й про участь у комітетах. Також була ініціатива про позбавлення депутатського мандата, але вона не дійшла до другого читання і там є зауваження з боку Конституційного суду», – пояснив Фесенко.

Політолог додав, що такі ініціативи все ж відповідають інтересам громадян.

Фесенко підкреслив, що масові прогули депутатів – це проблема і за президентсва Зеленського ситуація стала набагато кращою в нинішньому складі парламенту.

«Тут спрацював і вплив президента на власну фракцію, і дисциплінарні заходи. Я прихильник того, що депутатів, які прогулюють більш ніж половину засідань, треба позбавляти мандата, але Конституційний суд проти цього. Як відомо, КС може визнати неконституційною будь-яку ініціативу за двома причинами: коли вона загрожує національній безпеці або обмежує права чи свободи громадян. Другий момент можна тлумачити по-різному. Права громадян обмежує те, коли депутат прогулює та не виконує своїх обов’язків», – поділився думками Володимир Фесенко.

Нагадаємо, до річниці Володимира Зеленського на посаді президента «Слово і діло» зібрало топ його виконаних і провалених обіцянок.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps

АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО