Вчені вважають, що 2024 рік також може стати рекордно теплим

Читать на русском
2024 рік може стати найспекотнішим за всю історію спостережень, вважають вчені. З червня минулого року до червня 2024 року кожен місяць встановлював новий температурний рекорд для цієї пори року.
Reuters

У 2024 році щомісяця температура перевищувала рекордні значення для цієї пори року. Також було зареєстровано два найспекотніші дні за всю історію спостережень, почастішали урагани, лісові пожежі та хвилі тепла. Це вказує на те, що 2024 рік, швидше за все, стане найспекотнішим за всю історію спостережень.

Такого висновку дійшли в Європейській службі зі зміни клімату Copernicus.

Найспекотніший рік за історію спостережень: кліматичні антирекорди 2023-гоКліматичні антирекорди 2023 року, найбільш спекотного за всю історію спостережень, – на інфографіці.

У Copernicus повідомили, що минулий місяць став другим найтеплішим за всю історію спостережень з 1940 року, він лише трохи прохолодніший липня 2023 року.

За даними щомісячного бюлетеня служби, минулого місяця середня світова температура склала 16,91 градуса за Цельсієм, що всього на 0,04 градуса нижче за липень 2023 року.

У період із червня 2023 року до червня 2024 року кожен місяць перевищував свій власний температурний рекорд для цієї пори року.

«Загальний контекст не змінився, наш клімат продовжує тепліти. Руйнівні наслідки зміни клімату почалися задовго до 2023 року і продовжуватимуться доти, доки глобальні викиди парникових газів не досягнуть нульового рівня», — сказала заступниця голови Copernicus Саманта Берджесс.

З січня до липня глобальні температури були на 0,70°C вище за середній показник у 1991–2020 рокках. Ця аномалія повинна буде суттєво знизитися до кінця року, щоб 2024-й не виявився спекотнішим, ніж 2023-й.

«Це робить все більш ймовірним, що 2024 стане найтеплішим роком за всю історію спостережень», – заявили в Copernicus.

Нагадаємо, світові вчені-кліматологи очікують, що в цьому столітті глобальна температура підніметься як мінімум на 2,5°C вище за доіндустріальний рівень. Це перевищить узгоджений на міжнародному рівні цільовий показник у 1,5°C та спричинить катастрофічні наслідки для людства та планети.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: