Суд зобов'язав доставити свідка у справі про спробу підкупу суддів з Полтави

Читать на русском
Антикорупційний суд підтримав прохання прокурора САП про примусову доставку свідка в судове засідання.
Полтавський апеляційний судфото: irt.pl.ua

Вищий антикорупційний суд зобов'язав доставити в засідання свідка у справі за обвинуваченням адвокатів Олега Бутиріна та Володимира Костенка, а також помічника юриста Максима Садошенка у спробі підкупу суддів Київського районного суду Полтави та Полтавського апеляційного суду.

Таке рішення 3 червня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«Клопотання прокурора – задовольнити. Застосувати щодо свідка привід до Вищого антикорупційного суду на 1 липня 2024 року на 08:00 для участі у судовому засіданні. Виконання цієї ухвали доручити Національному антикорупційному бюро України», – йдеться в рішенні.

За версією обвинувачення, громадянин звернувся до юриста, який позиціонував себе помічником адвоката, за правовою допомогою у зв'язку з притягненням до адміністративної відповідальності за водіння в нетверезому стані. Проте вказаний правник замість надання юридичної допомоги схилив громадянина «вирішити» це питання із суддею Київського райсуду Полтави за «винагороду», залучивши для цього свого знайомого адвоката. Попри намагання зловмисників, їм так і не вдалось надати неправомірну вигоду, натомість суд визнав громадянина виним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 КУпАП.

Тоді вказані особи пообіцяли «скасувати» це рішення в апеляційному порядку за 1800 доларів, залучивши до вчинення злочину ще одного адвоката. Після передачі другої частини коштів – 1500 дол. та проведення необхідних слідчих дій зібрано достатньо доказів для обґрунтованого повідомлення про підозру трьом особам.

Нагадаємо, ВАКС обрав запобіжні заходи двом підозрюваним у справі про спробу підкупу суддів з Полтави. Пізніше суд визначив запобіжний захід ще одному підозрюваному.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: