У п'ятницю, 10 травня, Генасамблея ООН проголосувала за резолюцію, в якій визнає право палестинців на повноправне членство в Організації, і закликала Раду безпеки ще раз розглянути це питання.
Зазначається, що за документ проголосували 143 країни, проти – 9 (серед них – США й Ізраїль), ще 25 утрималися (зокрема Україна). Для ухвалення резолюції необхідно дві третини голосів держав-членів.
Він містить низку положень, які збільшують права Палестинської держави у Генасамблеї. З 10 вересня 2024 року вона зможе повноцінно брати участь у дебатах, вносити пропозиції до порядку денного та делегувати представників у комітети. Проте повноцінне членство може схвалити лише Рада Безпеки, де це питання ветували США.
Крім цього, Генасамблея закликала інші держави посилити зусилля, спрямовані «на невідкладне припинення ізраїльської окупації, що розпочалася в 1967 році та справедливе, міцне і мирне врегулювання питання про Палестину й ізраїльсько-палестинського конфлікту відповідно до міжнародного права».
Наразі ж Палестина є державою-спостерігачем в ООН. Такий статус вона має з 2012 року.
Відповідно до Статуту ООН, претенденти на членство в ООН мають бути «миролюбними», а Рада Безпеки має рекомендувати Генасамблеї ухвалити остаточне рішення.
Нагадаємо, у квітні США наклали вето на заявку Палестини на прийом до ООН.
Раніше прем’єр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу виключив можливість створення палестинської держави.
Також повідомлялося, що Радбез ООН проголосував за резолюцію щодо гуманітарної допомоги для Гази.
ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS
та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»