Кулеба підтвердив, що військовозобов'язаним чоловікам за кордоном тимчасово не надають консульські послуги

Читать на русском
Голова МЗС Кулеба заявив, що доручив диппредставництвам України за кордоном вжити заходів щодо відновлення справедливого ставлення до чоловіків мобілізаційного віку.
Фото: РБК-Україна

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що доручив вжити заходів щодо «відновлення справедливого ставлення» до чоловіків мобілізаційного віку за кордоном.

Так він у соцмережі X прокоментував інформацію про зупинення надання консульських послуг військовозобов'язаним українцям за кордоном.

Мобілізація в Україні: головне із ухваленого законопроєктуГоловне з ухваленого закону про мобілізацію – нові обов'язки для чоловіків, право на відстрочку та бронь, обмеження для ухилянтів, мотивація для військових.

Він наголосив, що в умовах війни пріоритетом МЗС є захист Батьківщини від знищення.

«Як це виглядає зараз: чоловік призовного віку виїхав за кордон, показав своїй державі, що питання її виживання його не обходить, а потім приходить і хоче отримати від цієї держави послуги. Так не працює. У нас в країні війна», – заявив Кулеба.

Він нагадав, що обов'язок оновлювати свої документи у ТЦК існував і до ухвалення нового закону про мобілізацію.

«Якщо ці люди вважають, що хтось там, далеко на фронті, воює і віддає свої життя за цю державу, а хтось посидить за кордоном, але при цьому буде отримувати послуги від цієї держави, — то так це не працює. Перебування за кордоном не звільняє громадянина від обовʼязків перед Батьківщиною. Саме тому я вчора доручив вжити заходів щодо відновлення справедливого ставлення до чоловіків мобілізаційного віку в Україні та за кордоном. Це буде чесно», – написав глава МЗС.

За його словами, міністерство незабаром роз'яснить порядок отримання консульських послуг чоловіками мобілізаційного віку.

Напередодні видання «Дзеркало тижня» повідомило, що МЗС наказало керівникам усіх дипломатичних установ України із сьогоднішнього дня, 23 квітня, призупинити всі консульські дії для українців призовного віку. Як йдеться у листі, підписаному першим заступником міністра Андрієм Сибігою, заборона діятиме до отримання роз'яснень положень нового закону про мобілізацію.

Сьогодні державне підприємство «Документ» повідомило, що призупинило видачу українцям готових документів у закордонних підрозділах із «технічних причин».

Нагадаємо, новий закон про зміну правил мобілізації та військового обліку набуде чинності з 18 травня.

У законі йдеться, що консульські послуги військовозобов'язаним за кордоном надаватимуть лише після оновлення військово-облікових даних. Докладніше – у матеріалі «Слово і діло».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: