Формат «Рамштайн» планують передати під контроль НАТО – Politico

Читать на русском
Під час зустрічі міністрів закордонних справ НАТО у Брюсселі 3-4 квітня обговорюватиметься поступовий перехід формату «Рамштайн» під контроль НАТО.
фото: nv.ua

Контактну групу з оборони України (формат «Рамштайн») може очолити Північноатлантичний альянс замість США. Відповідне рішення можуть ухвалити через можливість президентства Дональда Трампа.

Про це повідомляє видання Politico.

Як зазначається, що під час зустрічі міністрів закордонних справ НАТО у Брюсселі 3-4 квітня обговорюватиметься поступовий перехід формату «Рамштайн» під контроль НАТО.

Одне з джерел Politico уточнило, що мета полягає в тому, щоб завершити цей процес на липневому саміті лідерів НАТО у Вашингтоні.

Європейський чиновник розповів, що такий крок дозволить іншим країнам НАТО більше впливати на процес роботи Контактної групи у разі переобрання Трампа.

Згідно зі словами американського чиновника, дискусії щодо переходу групи під контроль НАТО ведуться «на дуже високому рівні» з метою формалізувати підтримку Києва з боку Європи та Альянсу. Таким чином Контактну групу зроблять «більш довговічною».

«Передача цього проекту під управління НАТО ізолює його від президентства Трампа або навіть від США, які можуть відволіктися на Китай і не зможуть продовжувати його або не зможуть налагодити власне фінансування», - сказав Джим Таунсенд, колишній співробітник Пентагону та НАТО.

Нагадаємо, у березні на базі Рамштайн в Німеччині завершилася 20-та зустріч Контактної групи з питань оборони України. У Міноборони підбили підсумки засідання.

Також керівник НАТО Столтенберг пропонує створити 5-річний пакет допомоги Україні у $100 млрд.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: