САП скерувала до суду ще одну справу про збитки «Центренерго»

Читать на русском
Антикорупційна прокуратура затвердила і скерувала до суду обвинувальний акт стосовно трьох осіб, причетних до зловживань.
фото: «Слово і діло»

Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт про завдання понад 176 млн грн збитків ПАТ «Центренерго».

Про це повідомляє прес-служба САП.

«5 березня 2024 року прокурор САП скерував до суду справу стосовно колишнього члена Дирекції ПАТ «Центренерго» та його пособників – колишнього начальника Департаменту ПАТ «Центренерго» та керівника приватної компанії, зловживання яких завдали одному з найбільших підприємств електроенергетичної галузі країни понад 176 млн грн збитків», – інформує орган.

За інформацією «Слово і діло», у справі фігурують колишній член дирекції «Центренерго» Олександр Уваров та ексдиректор департаменту «Центренерго» Катерина Токар, а також керівник приватної компанії «Юнайтед Енерджі» Андрій Короткевич-Лещенко.

Раніше у цій справі НАБУ оголосило у розшук ексдиректорку департаменту «Центренерго».

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру двом експосадовцям «Центренерго» та керівнику приватної компанії у зловживаннях на 176,8 млн грн.

За даними слідства, у 2020 році ПАТ «Центренерго» уклав угоду про продаж електроенергії ТОВ «Юнайтед Енерджі»-переможцю аукціону. Через невідбір законтрактованої за цими угодами електроенергії компанія-переможець мала сплатити штраф. Аби цього уникнути, з ПАТ заднім числом уклали додаткові угоди: виключили з основних угод положення про дозволені межі відхилення від обсягів відібрання електроенергії.

Такі зміни дозволили згаданому ТОВ відбирати будь-який обсяг електроенергії, незважаючи на те, що за умовою проведених аукціонів відібрання договірного обсягу електроенергії мало бути гарантоване. У результаті цих дій ПАТ не отримало 176,8 млн грн.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: