ВАКС дозволив заочне судити ексчлена «Центренерго»

Читать на русском
Антикорупційний суд підтримав прохання прокурора САП про спеціальну судову процедуру стосовно одного з обвинувачених.

Вищий антикорупційний суд заочно судитиме колишнього члена правління ПАТ «Центренерго» Олександра Уварова у завданні підприємству 8,25 млн грн збитків.

Таке рішення 21 лютого ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Раніше антикорупційний суд заочно взяв під варту Уварова, оскільки він переховується в органів слідства і його оголошено в розшук. Після скерування справи до суду прокурор САП просив заочно судити Уварова.

«Клопотання прокурора САП про здійснення спеціального судового провадження стосовно обвинуваченого (Олександра Уварова – ред.) у кримінальному провадженні задовольнити. Здійснювати спеціальне судове провадження у кримінальному провадженні стосовно обвинуваченого (Уварова – ред.), який обвинувачується за ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 364, ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України», – йдеться в рішенні.

Нагадаємо, САП скерувала до суду справу двох ексчленів правління ПАТ «Центренерго», ексначальника одного з департаментів ПАТ «Центренерго» та директора приватного підприємства «Юнайтед Енерджі». Йшлося про ексчленів компанії Олександр Уварова та Ярослава Громка, екскерівника департаменту матеріально-технічного забезпечення ПАТ «Центренерго» Володимира Мельничука та директору «Юнайтед Енерджі» Андрія Короткевича-Лещенка.

За версією обвинувачення, у листопаді 2019 року ПАТ «Центренерго» уклало з приватною компанією «Юнайтед Енерджі» договір на поставку газу, а у травні 2020 року здійснило передоплату за законтрактований обсяг газу на червень 2020 року. Втім, газ поставили лише на частину передоплати, а заборгованість, яка виникла перед ПАТ «Центренерго» вирішили нівелювати, піднявши ціну вже фактично поставленого газу шляхом підроблення офіційних документів. В результаті, ПАТ «Центренерго» завдано збитків на суму 8,25 млн грн.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: