НАБУ оголосило в розшук двох підозрюваних у справі збитків «Центренерго»

Читать на русском
У Національному бюро винесли постанови про оголошення в розшук двох колишніх посадових осіб державної енергогенеруючої компанії.

Національне антикорупційне бюро оголосило в розшук колишнього члена дирекції ПАТ «Центренерго» Олександра Уварова та ексдиректорку одного з департаментів ПАТ «Центренерго» Катерину Токар. Їх НАБУ і САП підозрює у зловживаннях на 176,8 млн грн.

Відповідна інформація оприлюднена на сайті НАБУ, повідомляє «Слово і діло».

«Національне антикорупційне бюро України розшукує підозрюваних у кримінальному провадженні №52020000000000277 від 22.04.2020 за фактами вчинення службовими особами ПАТ «Центренерго» дій, що спричинили заподіяння товариству матеріальних збитків у вигляді недоотриманих доходів. Токар Катерина Олександрівна, підозрюється у вчиненні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28 – ч. 2 ст. 364 КК України та ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28 – ч. 1 ст. 366 КК України. Уваров Олександр Ігорович, підозрюється у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 28 – ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 28 – ч. 1 ст. 366 КК України», – йдеться на сайті.

Раніше у Національному бюро оприлюднили повістки про виклик Уварова і Токар на допит в якості підозрюваних.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру двом експосадовцям «Центренерго» та керівнику приватної компанії у зловживаннях на 176,8 млн грн. За інформацією «Слово і діло», йшлося про ексчлена «Центренерго» Олександра Уварова та ексдиректору департаменту «Центренерго» Катерину Токар, а також керівника приватної компанії «Юнайтед Енерджі» Андрія Короткевича-Лещенка. Уварову та Токар про підозру повідомили заочно.

За даними слідства, у 2020 році ПАТ «Центренерго» уклав угоду про продаж електроенергії ТОВ «Юнайтед Енерджі»-переможцю аукціону. Через невідбір законтрактованої за цими угодами електроенергії компанія-переможець мала сплатити штраф. Аби цього уникнути, з ПАТ заднім числом уклали додаткові угоди: виключили з основних угод положення про дозволені межі відхилення від обсягів відібрання електроенергії.

Такі зміни дозволили згаданому ТОВ відбирати будь-який обсяг електроенергії, незважаючи на те, що за умовою проведених аукціонів відібрання договірного обсягу електроенергії мало бути гарантоване. У результаті цих дій ПАТ не отримало 176,8 млн грн.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал