Шмигаль запропонував Туску знайти оптимальне рішення щодо блокади кордону

Читать на русском
Прем'єр-міністр України та прем'єр Польщі обговорили ситуацію на кордоні та ризики, пов'язані з блокадою вантажівок.
t.me/Denys_Smyhal

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль 15 лютого провів телефонну розмову із польським колегою Дональдом Туском. Політики обговорили блокаду українського кордону польськими фермерами та шляхи вирішення цієї проблеми.

Про це Шмигаль розповів у Telegram.

У Європі спалахнули протести фермерів: у яких країнах та чомуФермери протестують у Франції, Німеччині, Бельгії, Болгарії, Греції, Італії, Іспанії, Литві, Польщі, Румунії, Нідерландах. Причини – на інфографіці.

«Провели розмову з прем'єр-міністром Польщі Дональдом Туском. Ключова тема – ситуація на кордоні та ризики, пов'язані з цим», – написав він.

Шмигаль заявив, що ситуація із розсипаним на дорозі українським зерном є неприйнятною. Подібна радикальна риторика польських фермерів є неприпустимою.

«Запропонував польському колезі у діалозі між нашими урядами знайти рішення, яке підтримає українських аграріїв та не нашкодить польським фермерам», – додав прем'єр.

Також Шмигаль зазначив, що зараз спостерігається зростання імпорту, зокрема зернових, до ЄС із росії та третіх країн. На думку прем'єра, Україна та Польща мають об'єднати зусилля для недопуску на європейський ринок російської продукції.

«Мають бути об'єднані проти спільних викликів та ворогів, що загрожують безпеці Європи», – додав глава Кабміну.

Нагадаємо, польські фермери заблокували п'ять пунктів пропуску на кордоні з Україною. Пізніше почалась блокада ще одного КПП. У чергах стоїть понад тисячу вантажівок.

11 лютого польські фермери біля кордону зупинили три українські фури і висипали зерно на дорогу.

Українські перевізники з 15 лютого анонсували акцію протесту у відповідь на блокаду польських фермерів.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: