ВРП дозволила заарештувати суддю Київського апеляційного суду Дзюбіна

Читать на русском
Орган суддівського врядування надав дозвіл суду на взяття під варту підозрюваного служителя Феміди з апеляційної інстанції.
В'ячеслав Дзюбінфото: sud.ua

Вища рада правосуддя надала дозвіл на тримання під вартою судді Київського апеляційного суду В'ячеслава Дзюбіна. НАБУ і САП підозрюють його в одержанні неправомірної вигоди.

Таке рішення 4 грудня ухвалили 15 членів ВРП, повідомляє «Слово і діло».

«Вища рада правосуддя ухвалила: подання заступника генерального прокурора – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Клименка Олександра Васильовича про надання згоди на утримання під вартою судді Київського апеляційного суду В'ячеслава Дзюбіна – задовольнити. Надати згоду на утримання під вартою судді Київського апеляційного суду В'ячеслава Дзюбіна», – оголосив рішення голова органу Григорій Усик.

Сам Дзюбін не був присутній на засіданні, оскільки, за словами захисту, він був госпіталізований.

Прокурор САП Борис Василенков розповів, що у Дзюбіна детективи НАБУ віднайшли 10 тисяч доларів, попередньо ідентифіковані як частина неправомірної вигоди. Також слідством зафіксована подальша передача коштів ще двом суддям Київського апеляційного суду, зокрема, від Дзюбіна судді Ігорю Паленику (25 тис. дол.) в коробці з-під віскі та від Паленика колегам Юрію Сливі та Віктору Глиняному (по 8300 дол.). Водночас Паленик нібито поміняв з цих 25 тис. дол. 16 600 дол. на інші купюри і потім їх передав. У Паленика знайшли 24 800 доларів, які були передані як неправомірна вигода.

За даними слідствами, Паленик передав по 8300 доларів неправомірної вигоди Сливі та Гляняному. Кошти Сливі передали і завуалювали їх як пачку кави: «Ось я тобі (Сливі) передаю пачку з кавою, дуже гарна кава, розчинна, ти колись мені давав і я тобі даю». Передачу коштів Глиняному теж завуалювали передачу як нібито рекламну брошуру: «Дуже гарний інтернет провайдер, ти (Гляняний) маєш скористатися і прочитати брошуру».

Нагадаємо, НАБУ і САП викрили чотирьох суддів Київського апеляційного суду на одержанні неправомірної вигоди. Пізніше їм повідомили про підозру.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: