НАБУ та САП заявили про спроби підкупу інфраструктурних чиновників. Віцепрем'єру Олександру Кубракову та голові Агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафі Найєму пропонували хабарі за сприяння в отриманні підрядів, землі та коштів. «Слово діло» зібрало, що про це відомо, а також підрахувало, яку винагороду теоретично можуть отримати викривачі, які повідомили про злочин.
Нагадаємо, закон про винагороду викривачам корупції набув чинності до повномасштабної війни. За законом, людина, яка повідомила про корупційний злочин, розмір або збиток від якого у 5 тисяч разів або більше перевищує розмір прожиткового мінімуму, має право на 10%-ву винагороду.
Якщо викривачів злочину кілька, розмір винагороди ділиться порівну. Є також різниця між викривачем злочину та заявником про нього (останньому нагорода не передбачена).
Отже, вчора підозри отримали два народні депутати – Андрій Одарченко та Сергій Лабазюк.
Одарченко, за версією слідства, пропонував голові Агентства відновлення хабар у криптовалюті Bitcoin в еквіваленті 50 тисяч доларів. В обмін він просив сприяння в отриманні коштів із Фонду ліквідації наслідків збройної агресії рф на ремонт підконтрольного йому об'єкта інфраструктури.
50 тисяч доларів це за сьогоднішнім курсом 1 млн 802,5 тисяч гривень. З огляду на те, що розмір прожиткового мінімуму становить 2 тисячі 589 гривень, сума хабаря перевищує його у 696,2 разів – таким чином, викривач цього корупційного злочину не має права на винагороду.
Лабазюк, який володіє великим будівельним та аграрним бізнесом, та його спільник, як повідомили в НАБУ, намагалися підкупити Кубракова та Найєма. Нардеп попросив надати компанії підряди з відновлення інфраструктурних об'єктів на мільярд гривень. За це пообіцяв 3-5% вартості кожного підряду.
3% вартості від кожного підряду – це 30 млн гривень, що в 11 тисяч 587,5 разів перевищує розмір прожиткового мінімуму. Викривач має право на 3 млн гривень винагороди.
Повідомляється, що Лабазюк через посередника встиг передати відсоток від першого підряду в сумі 150 тисяч доларів. Сума в 2,1 тисяч разів перевищує прожитковий мінімум, тому в цьому випадку винагорода для викривача не передбачена.
Крім того, антикорупційні органи разом із віцепрем'єром Кубраковим викрили власника приватного товариства, який пропонував хабар у вигляді нерухомості у зведених ним новобудовах загальною площею понад 5200 кв. м орієнтовною вартістю понад 170 млн гривень. За це він хотів, щоб у силі залишилася угода щодо будівництва ЖК на земельній ділянці міністерства, а також допомогу в отриманні дозвільних документів.
Сума 170 млн гривень у 65,7 тисяч разів перевищує розмір прожиткового мінімуму, отже викривач злочину за законом має право на 17 млн гривень винагороди.
Нагадаємо, з інфографіки «Слово і діло» можна дізнатися, хто є рекордсменом за кількістю отриманих від НАБУ підозр.
ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS
та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»