САП оскаржила вирок ексголові Рахункової палати Пацкану

Читать на русском
Антикорупційний прокурор подав апеляційну скаргу на вирок колишньому очільнику органу фінансово-бюджетного контролю.
фото: Рахункова палата

Спеціалізована антикорупційна прокуратура оскаржила вирок колишньому голові Рахункової палати Валерію Пацкану. Його визнали винуватим, але звільнили від покарання через строки давності.

Про це йдеться в ухвалі Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду від 16 листопада, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, антикорупційний суд визнав Пацкана винуватим у зловживанні службовим становищем (частина 1 статті 364 ККУ). Йому призначили покаранням обмеження волі на два роки зі штрафом у 10 200 грн та забороною обіймати певні посади протягом трьох років. Водночас у зв'язку зі спливом строків давності обвинуваченого звільнили від відповідальності.

Прокурор САП подав скаргу на цей вирок, оскільки, на його думку, Пацкан вчинив зловживання, передбачені ч. 2 ст. 364 ККУ. За цією частиною строки давності ще не спливли.

«Відкрити апеляційне провадження за апеляційними скаргами прокурора САП, захисників на вирок Вищого антикорупційного суду від 09.10.2023. Надіслати учасникам апеляційного провадження копії ухвали про відкриття апеляційного провадження за апеляційними скаргами, копії їх апеляційних скарг, інформацію про їхні права та обов'язки, встановивши строк, протягом якого на апеляційні скарги можуть бути подані заперечення - до 15.12.2023 включно», – йдеться в рішенні.

Нагадаємо, САП вручила обвинувальний акт голові Рахункової палати Валерію Пацкану. За версією слідства, на той час нардеп з вересня 2017 по березень 2018 року отримав компенсацію за винайм житла, попри наявність власної квартири у столиці. Як наслідок, з державного бюджету депутат незаконно отримав понад 117 тис. грн.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал