ВАКС засудив до 6 років колишню начальницю податкової Одещини

Читать на русском
Антикорупційний суд завершив розгляд справи за обвинуваченням колишнього керівника регіональної податкової та її заступника.
фото: od.tax.gov.ua

Вищий антикорупційний суд визнав винуватими колишню виконувачку обов'язків начальника Головного управління Державної податкової служби в Одеській області Наталію Чеботарьову та її заступника Володимира Мосійчука у пропозиції та наданні 25 тисяч доларів неправомірної вигоди начальнику управління прокуратури Одеської області Михайлу Сербіну.

Про це повідомляє прес-служба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

В органі не вказуються прізвища обвинувачених, проте, за інформацією «Слово і діло», йдеться саме про Чеботарьову та Мосійчука.

«9 листопада 2023 року за участі прокурора САП колегія суддів ВАКС оголосила вирок, яким колишніх виконувачку обов’язків начальника Головного управління Державної податкової служби Одеської області та її заступника визнано винуватими у пропозиції та наданні 25 тисяч доларів неправомірної вигоди керівнику структурного підрозділу регіональної прокуратури», – інформує САП.

Чеботарьовій призначено покарання у виді 6 років позбавлення волі, з позбавленням 5 рангу державного службовця та з позбавленням права обіймати посади, пов'язані зі здійсненням адміністративно-господарських та організаційно-розпорядчих функцій строком на 3 роки з конфіскацією всього належного їй на праві власності майна.

Її заступнику Мосійчуку суд визначив покарання у виді 5 років позбавлення волі, з позбавленням рангу державного службовця та з позбавленням права обіймати посади, пов’язані зі здійсненням адміністративно-господарських та організаційно-розпорядчих функцій строком на три роки з конфіскацією майна.

Вирок суду може бути оскаржений протягом 30 днів з дня його проголошення шляхом подачі апеляційної скарги до Апеляційної палати ВАКС.

Нагадаємо, ВАКС призначив засідання за обвинуваченням ексначальника податкової Одещини Наталії Чеботарьової та її ексзаступника Володимира Мосійчука. За версією слідства, Чеботарьова разом із своїм першим заступником Мосійчуком запропонували начальнику управління прокуратури Одеської області Михайлу Сербіну щомісячно надавати неправомірну вигоду у 25 тисяч доларів У відповідь той мав не перешкоджати протиправній діяльності співробітників ДПС, пов'язаній із отриманням неправомірної вигоди від підприємців, та не притягувати податківців до відповідальності, зокрема кримінальної.

Як встановило слідство, лише за листопад 2019 року Чеботарьова разом із Мосійчуком нібито отримали від підприємців 250 тисяч доларів неправомірної вигоди. У жовтні, за даними негласних слідчих (розшукових) дій, вони розставляли на ключові посади своїх людей, щоб потім створити таку схему. Перший транш грошей підозрювана передала Сербіну 13 грудня, який зафіксували детективи НАБУ. Після чого, вона не з'являлася в Одесі протягом місяця під виглядом перебування на лікарняному.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал