Україна за підсумками минулого року посіла друге місце у всесвітньому рейтингу благодійності, показавши найбільший за рік прогрес (+13 очок, у попередньому році було 10 місце).
Рейтинг складає британська організація Charities Aid Formation.
За даними дослідження, 78% дорослих українців допомагають незнайомцям, 70% – жертвують гроші, 37% – займаються волонтерською діяльністю.
Перша десятка найщедріших країн світу має такий вигляд: Індонезія, Україна, Кенія, Ліберія, США, М'янма, Кувейт, Канада, Нігерія, Нова Зеландія.
Топ-десять аутсайдерів рейтингу: Болгарія, В'єтнам, Ліван, Камбоджа, Афганістан, Греція, Японія, Ємен, Хорватія, Польща.
«Глобальний світовий індекс благодійності становить 39, що всього на один пункт нижче за максимальний показник, зафіксований у 2021 році. Результати показують, що зростання глобальних пожертвувань, яке спостерігалося під час пандемії, загалом збереглося», – йдеться у дослідженні.
Так, дослідження показало, що 72% населення світу або 4,2 мільярда людей допомагають іншим, донатять чи волонтерять.
Найбільше іншим людям допомагають на Ямайці, найменше – у Японії. Лідером за кількістю дорослих, які жертвують гроші, є М'янма (Україна за цим показником на четвертому місці), аутсайдером – Марокко.
У Ліберії найбільший відсоток дорослого населення, яке займається волонтерством, найменший – у Польщі та Єгипті.
У дослідженні також наголошується, що вищий індекс благодійності у релігійних країнах. Ще один цікавий висновок – іммігранти жертвують більше ніж громадяни країни.
Нагадаємо, Україна посіла 92 місце у всесвітньому рейтингу щастя. З інфографіки можна дізнатися, як змінювалося місце нашої країни у рейтингу.
Крім того, Україна піднялася з 22 на 15 місце у рейтингу найсильніших армій світу.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»