Рада схвалила передачу військового ПДФО з місцевих бюджетів до державного

Читать на русском
Верховна рада підтримала перенаправлення військового ПДФО на оборону країни. Цього та наступного року ціна питання складе 214,7 млрд гривень.
ВРУ / Telegram

Верховна рада ухвалила у повторному другому читанні законопроєкт №10037, який передбачає передачу військового ПДФО з місцевих бюджетів до державного.

Законопроєкт підтримали 253 нардепи.

Стало відомо, коли Рада почне розглядати фінальний держбюджет-2024Народні депутати розпочнуть розгляд проекту державного бюджету у другому читанні 9 листопада.

Законопроект передбачає, що військовий ПДФО з 1 жовтня 2023 року до 31 грудня року, в якому буде завершено воєнний стан, зараховується до державного бюджету.

«Ціна питання в цьому і наступному році для загального бюджету від законопроєкту №10037 становить: 214,7 млрд грн… на військові видатки», – зазначив Ярослав Железняк.

Як розповіла голова бюджетного комітету Роксолана Підласа, законопроєкт ухвалено в такій редакції:

  • з 1 жовтня до 31 грудня 2023 року військовий ПДФО спрямовується до державного бюджету у пропорції 50% на 50%: ДСЗІ на дрони (13 млрд грн) та Міноборони на закупівлю артилерійських систем (13 млрд грн);
  • з 1 січня у таких пропорціях: 45% – ДСЗІ на дрони (прогноз 43+ млрд грн); 45% – Міністерству зі стратегічних галузей промисловості для розгортання виробництва боєприпасів та зброї (43+ млрд грн); 10% – розпорядникам сектору безпеки та оборони для автоматичного розподілу між військовими частинами пропорційно відповідно до сплаченого ПДФО (близько 10 млрд);
  • звичайний ПДФО залишається в громадах обсягом 64%.

Щодо останнього пункту, то мінімум 4% податку мають бути спрямовані на проведення розрахунків при виробництві теплової енергії, а також на підтримку підприємств з виробництва, постачання теплової енергії, а також централізованого постачання холодної води та водовідведення.

Нагадаємо, 17 жовтня парламент не зміг ухвалити цей законопроєкт у другому читанні – забракло трьох голосів.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: