Для домашніх тварин українців створять єдиний реєстр

Читать на русском
Єдиний державний реєстр домашніх тварин працюватиме безкоштовно. До нього можна внести особисті дані своїх собак та котів.
slovoidilo.ua

В Україні з'явиться Єдиний державний реєстр домашніх тварин. До нього можна буде внести особисті дані своїх собак та котів. Цифровізація допоможе не тільки вести облік тварин та їх стану, спростить пошук під час зникнення улюбленця, а й полегшить процедуру виїзду за кордон.

Про це повідомило Міністерство цифрової трансформації України.

Жорстоке поводження із тваринами: як посилили покарання і що тепер під забороноюВ Україні будуть нові правила поводження з тваринами і покарання за жорстокість. Детальніше – на інфографіці.

Кабмін сьогодні ухвалив постанову про створення в країні Єдиного державного реєстру домашніх тварин. Це означає, що опис тварин, інформація про вакцинацію, стерилізацію та інші дані будуть міститися в електронному реєстрі.

За словами розробників реєстру, ця ініціатива потрібна для того, щоб власники вчасно проводили ветеринарний огляд тварин, регулярно вакцинували своїх домашніх улюбленців (наприклад, від сказу). Також реєстр стане корисним для тварин, які загубилися на вулиці – з його допомогою можна буде швидше знайти власників.

Реєстрація тварин у Єдиному реєстрі буде безкоштовною та добровільною. Обов'язково змушувати вносити домашніх улюбленців до реєстру не будуть.

Ще один важливий момент – за допомогою реєстру ліквідується монополія державних ветеринарів на реєстрацію та ідентифікацію котів та собак.

«Тобто, ви зможете прийти до свого вже звичного ветеринарного лікаря, який уже роками обслуговує ваших улюбленців, і зареєструвати та ідентифікувати тварину саме у неї. Буде можливість підключення до реєстру всіх ліцензованих ветеринарів», – пояснив заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Денис Башлик.

Зареєструвати тварину можна буде будь-коли після запуску реєстру. Певних термінів немає.

У Мінцифри уточнили, що внесення даних до реєсту спростить отримання документів для тварин та допоможе адаптувати українське законодавство до міжнародних стандартів.

Створення такого реєстру в Україні – це одна із відповідностей норм Європейського законодавства, яке спрощує можливість переміщення з тваринами в інші країни, зокрема ЄС, додали на брифінгу.

Нагадаємо, в Україні ще з травня 2022 року скасували спрощений режим вивезення домашніх тварин за кордон, який діяв у перші місяці вторгнення рф. У квітні цього року Польща змінила правила ввезення свійських тварин з України.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: