У Раді пропонують штрафувати водіїв за неправильне перевезення тварин

Читать на русском
Водіїв хочуть зобов'язати перевозити тварин у спосіб, який не заважає керувати транспортним засобом і дотримуватися правил дорожнього руху.

Нардепи хочуть встановити відповідальність для водіїв за порушення правил перевезення тварин в автомобілях. Зокрема, щоб вони, сидячи за кермом, не тримали собак дрібних порід на колінах, на руках або в руках.

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №9016. Він покликаний зобов'язати водіїв перевозити тварин так, щоб це не заважало керувати транспортним засобом і дотримуватися правил дорожнього руху.

«Спостерігається практика, особливо у жінок, під час керування транспортним засобом тримати на колінах, на руках або в руках собак невеликих порід. Але тварина може відволікати водія, заважати керуванню. А в разі раптової зупинки чи зіткнення, відсутність спеціальних засобів для перевезення або надійних кріплень перетворює тварину на «снаряд», який може не лише травмувати інших пасажирів, пошкодити салон, але й стати причиною отримання нею серйозних травм або й загибелі», – зазначається у пояснювальній записці до законопроєкту.

Жорстоке поводження із тваринами: як посилили покарання і що тепер під забороноюВ Україні будуть нові правила поводження з тваринами і покарання за жорстокість. Детальніше – на інфографіці.

Його автори стверджують, що, приміром, в типовій ДТП при швидкості 50 км/год собака вагою в 20-25 кг летітиме вперед із силою удару близько 700 кг.

Також автори законопроєкту зауважують, що жодним нормативно-правовим актом не встановлена відповідальність за порушення правил перевезення тварин.

Тому вони наголошують на необхідності запровадження адміністративної відповідальності за недотримання водіями правил безпечного перевезення тварин.

У разі недотримання порушнику загрожує штраф у розмірі 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (НМДГ – 17 грн). У результаті сума становитиме 510 грн.

Повторне порушення протягом року тягне за собою штраф у розмірі 50 НМДГ, або 850 грн.

При цьому ініціатори змін наголосили, що слід забезпечити такі умови:

  • комфорт для тварини та безпека для пасажирів;

  • уникати впливу тварини на дотримання водієм ПДД;

  • обирати відповідні спеціальні засоби для перевезення та дотримання стандартів безпеки;

  • фіксувати місця перевезення тварини поза переднім сидінням;

  • надійно закріпити будь-які засоби для перевезення;

  • дотримуватись законодавства про транспортування тварин як у країні, так і за її межами.

Зазначений законопроект ще має пройти два читання у сесійній залі парламенту. Крім того, потрібен підпис президента.

Нагадаємо, у Мінреінтеграції розповіли деталі використання в Польщі українського посвідчення водія.

Також скасовано раніше діючий спрощений режим вивезення домашніх тварин за кордон.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал