ВАКС відмовився призначати експертизу у справі екснардепа Крючкова

Читать на русском
Антикорупційний суд не побачив підстав для призначання додаткової економічної експертизи у справі колишнього члена парламенту.
Дмитро Крючковфото: oligarh.media

Вищий антикорупційний суд відмовився призначили комісійну судово-економічну експертизу у справі колишнього народного депутата Дмитра Крючкова про організацію зловживань на ПАТ «Запоріжжяобленерго» і «Черкасиобленерго».

Таке рішення 25 жовтня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Захисник Крючкова просив призначити комісійну судово-економічну експертизу, оскільки дві проведені експертизи є необґрунтованими та такими, що суперечать іншим матеріалам справи. Прокурор САП заперечував проти проведення експертизи.

Судді відмовилися призначити експертизу. На думку суду, проведені в цій справі експертизи дають відповіді на більшість запитань, які просить поставити захисник на вирішення експертам. А для відповіді на решту питань не є необхідним застосування спеціальних знань.

«Відмовити у задоволенні клопотанні захисника про призначення комісійної судово-економічної експертизи у кримінальному провадженні про обвинувачення (Дмитра Крючкова – ред.) за ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 27 ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України», – йдеться в рішенні.

Як відомо, колишнього голову правління ХК «Енергомережа» Дмитра Крючкова обвинувачують в організації заволодіння коштами ПАТ «Черкасиобленерго» і ПАТ «Запоріжжяобленерго» та їх легалізації, а також зловживанні службовим становищем. Ексдиректора з енергозбуту ПАТ «Запоріжжяобленерго» Ігоря Корніленкова підозрюють у зловживанні службовим становищем, колишню виконувачку обов'язків голови правління ПАТ «Черкасиобленерго» Світлану Кузьмінську - у зловживанні службовим становищем, заволодінні коштами та їх легалізації, а експершого заступника голови правління «Черкасиобленерго» Олексія Беспалова – у зловживанні службовим становищем.

За версією обвинувачення, у 2015-2016 роках службові особи ПрАТ «ХК «Енергомережа», ПАТ «Черкасиобленерго», ПАТ «Запоріжжяобленерго», діючи в інтересах приватної компанії – ПрАТ «ХК «Енергомережа», у порушення вимог Закону України «Про електроенергетику», шляхом підписання договорів про переведення боргу та заміни боржника, шляхом зловживання службовим становищем заволоділи коштами які мали надійти до ПАТ «Черкасиобленерго», ПАТ «Запоріжжяобленерго», а також здійснили фінансові операції з метою легалізації таких коштів.

Загальні збитки енергопостачальним компаніям у справі складають понад 1,5 млрд грн, з яких під час досудового розслідування відшкодовано понад 315 млн гривень.

Нагадаємо, САП направила до суду справу екснардепа Крючкова про зловживання на «Запоріжжяобленерго». Згодом Вищий антикорупційний суд призначив її до розгляду.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: