ВАКС зобов'язав примусово доставити свідків у справі екснардепа Крючкова

Читать на русском
Антикорупційний суд під час засідання вирішив застосувати примусовий привід для трьох свідків у межах справи колишнього депутата.
Дмитро Крючков

Вищий антикорупційний суд зобов'язав Національне антикорупційне бюро примусово доставити трьох свідків у справі колишнього народного депутата Дмитра Крючкова про організацію зловживань на ПАТ «Запоріжжяобленерго» і «Черкасиобленерго».

Таке рішення 8 лютого ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«Здійснити привід (трьох свідків – ред.) у судове засідання, яке відбудеться 13 березня 2023 року о 14:00 до зали судових засідань №4 Вищого антикорупційного суду. Здійснення приводів доручити Національному антикорупційному бюро України», – йдеться в рішенні.

Як відомо, колишнього голову правління ХК «Енергомережа» Дмитра Крючкова обвинувачують в організації заволодіння коштами ПАТ «Черкасиобленерго» і ПАТ «Запоріжжяобленерго» та їх легалізації, а також зловживанні службовим становищем. Ексдиректора з енергозбуту ПАТ «Запоріжжяобленерго» Ігоря Корніленкова підозрюють у зловживанні службовим становищем, колишню виконувачку обов'язків голови правління ПАТ «Черкасиобленерго» Світлану Кузьмінську - у зловживанні службовим становищем, заволодінні коштами та їх легалізації, а експершого заступника голови правління «Черкасиобленерго» Олексія Беспалова – у зловживанні службовим становищем.

За версією обвинувачення, у 2015-2016 роках службові особи ПрАТ «ХК «Енергомережа», ПАТ «Черкасиобленерго», ПАТ «Запоріжжяобленерго», діючи в інтересах приватної компанії – ПрАТ «ХК «Енергомережа», у порушення вимог Закону України «Про електроенергетику», шляхом підписання договорів про переведення боргу та заміни боржника, шляхом зловживання службовим становищем заволоділи коштами які мали надійти до ПАТ «Черкасиобленерго», ПАТ «Запоріжжяобленерго», а також здійснили фінансові операції з метою легалізації таких коштів.

Загальні збитки енергопостачальним компаніям у справі складають понад 1,5 млрд грн, з яких під час досудового розслідування відшкодовано понад 315 млн гривень.

Нагадаємо, САП направила до суду справу екснардепа Крючкова про зловживання на «Запоріжжяобленерго». Згодом Вищий антикорупційний суд призначив її до розгляду.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: