Суд знову просить доставити свідків у справі екснардепа Крючкова

Читать на русском
Антикорупційний суд під час засідання вирішив застосувати примусовий привід до двох свідків у межах справи колишнього депутата.

Вищий антикорупційний суд зобов'язав Національне антикорупційне бюро примусово доставити двох свідків у справі колишнього народного депутата Дмитра Крючкова про організацію зловживань на ПАТ «Запоріжжяобленерго» і «Черкасиобленерго».

Таке рішення 1 серпня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«Здійснити привід (двох свідків – ред.) у судове засідання до Вищого антикорупційного суду на 8 серпня 2023 року о 13:00. Виконання ухвали про здійснення приводу свідків доручити детективам Національного антикорупційного бюро України», – йдеться в рішенні.

Як відомо, колишнього голову правління ХК «Енергомережа» Дмитра Крючкова обвинувачують в організації заволодіння коштами ПАТ «Черкасиобленерго» і ПАТ «Запоріжжяобленерго» та їх легалізації, а також зловживанні службовим становищем. Ексдиректора з енергозбуту ПАТ «Запоріжжяобленерго» Ігоря Корніленкова підозрюють у зловживанні службовим становищем, колишню виконувачку обов'язків голови правління ПАТ «Черкасиобленерго» Світлану Кузьмінську - у зловживанні службовим становищем, заволодінні коштами та їх легалізації, а експершого заступника голови правління «Черкасиобленерго» Олексія Беспалова – у зловживанні службовим становищем.

За версією обвинувачення, у 2015-2016 роках службові особи ПрАТ «ХК «Енергомережа», ПАТ «Черкасиобленерго», ПАТ «Запоріжжяобленерго», діючи в інтересах приватної компанії – ПрАТ «ХК «Енергомережа», у порушення вимог Закону України «Про електроенергетику», шляхом підписання договорів про переведення боргу та заміни боржника, шляхом зловживання службовим становищем заволоділи коштами які мали надійти до ПАТ «Черкасиобленерго», ПАТ «Запоріжжяобленерго», а також здійснили фінансові операції з метою легалізації таких коштів.

Загальні збитки енергопостачальним компаніям у справі складають понад 1,5 млрд грн, з яких під час досудового розслідування відшкодовано понад 315 млн гривень.

Нагадаємо, САП направила до суду справу екснардепа Крючкова про зловживання на «Запоріжжяобленерго». Згодом Вищий антикорупційний суд призначив її до розгляду.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: