ООН підтвердила ще шість позасудових страт українських військовополонених

Читать на русском
ООН підтвердила ще шість позасудових страт українських військовополонених. Зокрема, підтверджено справжність відео з розстрілом та обезголовленням українських бійців.
Фото: e-cis.info

ООН підтвердила ще шість позасудових страт українських військових, які потрапили в полон до російських окупантів. Такі страти є грубим порушенням Женевських конвенцій та воєнними злочинами.

Про це йдеться у звіті Управління Верховного комісара ООН з прав людини, який охоплює період із 1 лютого до 31 липня 2023 року.

Розстріли росіянами українських полонених траплялися не один раз – омбудсменРозстріл російськими військовими українського полоненого Олександра Мацієвського після фрази Слава Україні – не єдиний подібний випадок на війні з рф.

Крім того, ООН продовжує документувати повідомлення про тортури та жорстоке поводження з українськими військовополоненими, включаючи примусову працю. З 56 українських військовослужбовців, опитаних ООН для доповіді, 51 розповів, що зазнав тортур і жорстокого поводження.

Підтверджені ООН страти відбулися до звітного періоду. Так, у вересні 2022-го росіяни застрелили українського військовополоненого, який отримав поранення ноги, наступивши на міну – його змушували виконувати небезпечну роботу поблизу лінії фронту. Іншого полоненого застрелили за відмову виконувати таку саму небезпечну роботу. Ще щонайменше п'ять українців отримали травми, доставляючи на позиції росіян боєприпаси — по мінних полях та під обстрілами.

9 березня 2022-го, окупувавши село Слобода на Чернігівщині, росіяни захопили двох українських військових, які переховувалися у цивільній будівлі. 31 березня їхні тіла було виявлено з вогнепальними пораненнями.

ООН також підтвердила справжність двох відео, що з'явилися у мережі 6 березня та 11 квітня. На першому відео окупанти розстріляли українського військового після того, як він промовив слова «Слава Україні». Йдеться про Олександра Мацієвського, якого президент посмертно нагородив званням «Герой України».

Також підтверджено справжність відео із обезголовленням українського військовослужбовця.

Нагадаємо, українська розвідка встановила особу представника російської армії, який обезголовив українського воїна.

Станом на квітень українським правоохоронцям було відомо про 73 випадки умисного вбивства українських військовополонених російськими окупантами.

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал