Мультитест-2024 збільшиться на один предмет – МОН

Читать на русском
У МОН розповіли про особливості національного мультитесту у 2024 році. Тепер буде не три, а чотири предмети.
freepik.com

Національний мультипредметний тест наступного року проходитиме у форматі 3+1. Тобто, буде три обов'язкові предмети і один на вибір.

Про це повідомив заступник міністра освіти та науки України Михайло Вінницький під час брифінгу 26 вересня.

Вступна кампанія під час війни: чому мультитест для випускників викликає занепокоєнняЯкі побоювання виникають щодо мультипредметного тесту та у чому його переваги, читайте у матеріалі Слово і діло.

«В 2024 році ми рухаємося далі. У форматі, який був у нас – це було два обов'язкові предмети та один на вибір, ми зараз додаємо додатковий предмет. Відповідно, формат НМТ у 2024 році буде 3+1. Це українська мова, математика, історія України та один предмет на вибір», – розповів Вінницький.

За його словами, чотири предмети будуть об'єднані в один тест, який загалом триватиме чотири години з перервою.

«Відповідно дві години, перерва, ще дві години. У даному випадку ми говоримо про чотири години тестування. Чотири предмети тестування за один день», – сказав Вінницький.

Крім того, Вінницький зазначив, що Україна рухається у бік того, що є на сьогодні стандартом у ЄС, а саме на випуску зі школи перевіряється щонайменше п'ять предметів.

Також Вінницький пояснив, чому у 2024 році знову відмовилися від проведення тестування у форматі ЗНО.

«По-перше, – це питання безпеки. Формат ЗНО був таким, коли вся країна в один день писала один предмет. У разі сьогоднішнього воєнного стану – це зробити неможливо. Якщо говорити про НМТ, то це фактично і є ЗНО. Тільки в іншому форматі», – розповів Вінницький.

Нагадаємо, голова МОН не проти, щоб школярі писали назву країни-агресора з маленької літери. Також повідомлялося, у яких випадках школяр може прогуляти уроки.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал