Антикорупційний суд знову продовжив арешт екснардепа Скуратовського

Читать на русском
Антикорупційний суд вчергове продовжив тримати під вартою колишнього члена парламенту, але вдвічі йому зменшив заставу як альтернативу.

Вищий антикорупційний суд продовжив до 24 листопада строк тримання під вартою колишнього народного депутата Сергія Скуратовського. Водночас йому зменшили альтернативу у вигляді застави з 16 до 8 млн грн.

Про це повідомляє прес-служба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

У САП не вказали прізвище політика, проте, за інформацією «Слово і діло», йдеться саме про Скуратовського.

Як відомо, антикорупційний суд продовжив арешт Скуратовського до 9 жовтня. Альтернативою йому визначили 16 млн грн застави. Детектив НАБУ і прокурор САП просили продовжити арешт Скуратовського.

«26 вересня 2023 року слідчий суддя ВАКС за клопотанням детективів НАБУ, погодженим прокурором САП, ще на два місяці, а саме до 24.11.2023, продовжив дію запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою голові комітету Верховної Ради VIII скликання, підозрюваному у протиправному заволодінні у складі організованої групи правом вимоги банківської установи на 128 млн грн. Також суд визначив указаному підозрюваному заставу у розмірі 8 млн грн», – інформує прокуратура.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру екснардепу та іншим особам у завданні понад 112 млн грн фінансовій установі. За інформацією «Слово і діло», йдеться про колишнього депутата Сергія Скуратовського.

За версією слідства, у 2019 році Скуратовський, будучи фактичним власником низки юридичних осіб, здійснював забудову земельної ділянки на околиці Києва. Будівництво проводилося за кредитні кошти під заставу збудованого в майбутньому багатоквартирного житлового комплексу, земельних ділянок та низки особистих порук (в тому числі і самого народного обранця).

З метою уникнення іпотечних зобов'язань та отримання можливості продати збудовану житлову нерухомість народний депутат із залученням начальника відділення Головного слідчого управління СБУ (на теперішній час особа обіймає керівну посаду в Центральному апараті ДБР), керівника підрозділу АРМА, керівництва державного підприємства «Сетам», а також оцінювачів організував протиправне відчуження права вимоги банківської установи через відповідне Нацагентство та держпідприємство.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: