Справа екснардепа Скуратовського: посадовцю ДБР обрали запобіжний захід

Читать на русском
Антикорупційний суд визначив майже 10 млн грн застави колишньому слідчому спецслужби, який наразі працює в Держбюро розслідувань.

Вищий антикорупційний суд узяв під варту посадовця Центрального апарату Державного бюро розслідувань, який раніше обіймав посаду в Головному слідчому управлінні Служби безпеки України.

Про це повідомляє прес-служба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

«29 грудня 2022 року за клопотанням детективів НАБУ, погодженим прокурором САП, слідчий суддя ВАКС обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення 9,924 млн грн застави одному з учасників організованої групи, яка протиправно заволоділа правом вимоги банківської установи на 128 млн грн, а саме колишньому начальнику відділення Головного слідчого управління СБУ (на теперішній час особа обіймає керівну посаду в Центральному апараті ДБР)», – інформує САП.

На підозрюваного вже поклали такі обов'язки: прибувати за кожною вимогою; не відлучатися за межі території Київської області без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та роботи; утримуватись від спілкування з іншими підозрюваними у справі та свідками, а також здати на зберігання закордонні паспорти.

За інформацією «Слово і діло», йдеться про заступника начальника управління Головного слідчого управління ДБР Віталія Кучерука.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру екснардепу та іншим особам у завданні понад 112 млн грн фінансовій установі. За інформацією «Слово і діло», йдеться про колишнього депутата Сергія Скуратовського.

За версією слідства, у 2019 році Скуратовський, будучи фактичним власником низки юридичних осіб, здійснював забудову земельної ділянки на околиці Києва. Будівництво проводилося за кредитні кошти під заставу збудованого в майбутньому багатоквартирного житлового комплексу, земельних ділянок та низки особистих порук (в тому числі і самого народного обранця).

З метою уникнення іпотечних зобов'язань та отримання можливості продати збудовану житлову нерухомість народний депутат із залученням начальника відділення Головного слідчого управління СБУ (на теперішній час особа обіймає керівну посаду в Центральному апараті ГБР), керівника підрозділу АРМА, керівництва державного підприємства «Сетам», а також оцінювачів організував протиправне відчуження права вимоги банківської установи через відповідне Нацагентство та держпідприємство.

Особи використовували підроблені офіційні документи, надавали та отримували неправомірну вигоду. Завдяки чому врешті домоглися викупу вказаної нерухомості за заниженою вартістю на підконтрольну юридичну особу.

Висновками експертиз підтверджено, що реалізація цієї злочинної схеми заподіяла банківській установі шкоди понад 112 млн грн – саме така сума складає різницю між реальною вартістю та тою, яку сплатили зловмисники.

Раніше ВАКС закрив справу про брехню в декларації Скуратовського через рішення Конституційного суду України.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: