ВАКС відмовився заочно заарештувати експосадовця «Центренерго»

Читать на русском
Антикорупційний суд відмовився обрати заочний запобіжний захід колишній посадовій особі державної компанії.

Вищий антикорупційний суд відмовився заочно взяти під варту колишню директорку департаменту з фінансово-економічних питань та енерготрейдінгу «Центренерго» Катерину Токар, яку НАБУ і САП підозрюють у зловживаннях на 176,8 млн грн.

Таке рішення 20 вересня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«У задоволенні клопотання старшого детектива НАБУ про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою до підозрюваної (Катерини Токар – ред.) у кримінальному провадженні за №52020000000000277 від 22 квітня 2020 року - відмовити», – йдеться в рішенні.

Раніше НАБУ оголосило у розшук ексдиректорку департаменту «Центренерго» Катерину Токар.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру двом експосадовцям «Центренерго» та керівнику приватної компанії у зловживаннях на 176,8 млн грн. За інформацією «Слово і діло», йшлося про ексчлена «Центренерго» Олександра Уварова та ексдиректору департаменту «Центренерго» Катерину Токар, а також керівника приватної компанії «Юнайтед Енерджі» Андрія Короткевича-Лещенка. Уварову та Токар про підозру повідомили заочно.

За даними слідства, у 2020 році ПАТ «Центренерго» уклав угоду про продаж електроенергії ТОВ «Юнайтед Енерджі»-переможцю аукціону. Через невідбір законтрактованої за цими угодами електроенергії компанія-переможець мала сплатити штраф. Аби цього уникнути, з ПАТ заднім числом уклали додаткові угоди: виключили з основних угод положення про дозволені межі відхилення від обсягів відібрання електроенергії.

Такі зміни дозволили згаданому ТОВ відбирати будь-який обсяг електроенергії, незважаючи на те, що за умовою проведених аукціонів відібрання договірного обсягу електроенергії мало бути гарантоване. У результаті цих дій ПАТ не отримало 176,8 млн грн.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал