ВАКС не звільнив з-під варти екснардепа Скуратовського

Читать на русском
Антикорупційний суд відмовив у задоволенні клопотання адвоката колишнього члена парламенту про зміну запобіжного заходу.
Сергій Скуратовський

Вищий антикорупційний суд залишив під вартою колишнього народного депутата Сергія Скуратовського до 9 жовтня. Суддя не захотів змінювати йому запобіжний захід.

Таке рішення 15 вересня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, антикорупційний суд продовжив арешт Скуратовського до 9 жовтня. Альтернативою йому визначили 16 млн грн застави. Адвокат політика подав клопотання про зміну запобіжного заходу, проте суд йому відмовив.

«У задоволенні клопотання (про зміну запобіжного заходу, застосованого відносно Сергія Скуратовського – ред.) відмовити», – йдеться в рішенні.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру екснардепу та іншим особам у завданні понад 112 млн грн фінансовій установі. За інформацією «Слово і діло», йдеться про колишнього депутата Сергія Скуратовського.

За версією слідства, у 2019 році Скуратовський, будучи фактичним власником низки юридичних осіб, здійснював забудову земельної ділянки на околиці Києва. Будівництво проводилося за кредитні кошти під заставу збудованого в майбутньому багатоквартирного житлового комплексу, земельних ділянок та низки особистих порук (в тому числі і самого народного обранця).

З метою уникнення іпотечних зобов'язань та отримання можливості продати збудовану житлову нерухомість народний депутат із залученням начальника відділення Головного слідчого управління СБУ (на теперішній час особа обіймає керівну посаду в Центральному апараті ДБР), керівника підрозділу АРМА, керівництва державного підприємства «Сетам», а також оцінювачів організував протиправне відчуження права вимоги банківської установи через відповідне Нацагентство та держпідприємство.

Особи використовували підроблені офіційні документи, надавали та отримували неправомірну вигоду. Завдяки чому врешті домоглися викупу вказаної нерухомості за заниженою вартістю на підконтрольну юридичну особу.

Висновками експертиз підтверджено, що реалізація цієї злочинної схеми заподіяла банківській установі шкоди понад 112 млн грн – саме така сума складає різницю між реальною вартістю та тою, яку сплатили зловмисники.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: