Заарештовані гроші зі справи екснардепа Скуратовського передали на потреби ЗСУ

Читать на русском
Антикорупційний суд не прохання прокурора САП скасував арешт грошових коштів зі справи колишнього члена парламенту.

Вищий антикорупційний суд скасував арешт 16,5 млн грн, на які було накладено арешт у межах справи за підозрою колишнього народного депутата Сергія Скуратовського в організації заволодіння правом вимоги банківської установи на 128 млн грн.

Таке рішення 23 червня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«Клопотання задовольнити. Скасувати арешт, накладений ухвалою слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 02.01.2023 у рамках кримінального провадження №62019000000001257 від 08.08.2019 на грошові кошти, які розміщені на вкладному (депозитному) рахунку Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, в сумі 16 500 000 грн (з усіма відсотками, які нараховані та будуть нараховані), які надійшли від переможця електронних торгів ТОВ «ФК Горизонт» від реалізації активів у вигляді прав вимоги за Кредитним договором № 4804 від 27.08.2012 та Кредитним договором № 4706 від 16.09.2010, укладеними між ПАТ «Укрінбанк» та ТОВ «Укрполіскорм», – ідеться в рішенні.

Як повідомили «Слово і діло» поінформовані співрозмовники, вказані кошти були скеровані на потреби Збройних сил України.

Раніше ВАКС заарештував екснардепа Скуратовського. Він досі перебуває в СІЗО.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру екснардепу та іншим особам у завданні понад 112 млн грн фінансовій установі. За інформацією «Слово і діло», йдеться про колишнього депутата Сергія Скуратовського.

За версією слідства, у 2019 році Скуратовський, будучи фактичним власником низки юридичних осіб, здійснював забудову земельної ділянки на околиці Києва. Будівництво проводилося за кредитні кошти під заставу збудованого в майбутньому багатоквартирного житлового комплексу, земельних ділянок та низки особистих порук (в тому числі і самого народного обранця).

З метою уникнення іпотечних зобов'язань та отримання можливості продати збудовану житлову нерухомість народний депутат із залученням начальника відділення Головного слідчого управління СБУ (на теперішній час особа обіймає керівну посаду в Центральному апараті ДБР), керівника підрозділу АРМА, керівництва державного підприємства «Сетам», а також оцінювачів організував протиправне відчуження права вимоги банківської установи через відповідне Нацагентство та держпідприємство.

Особи використовували підроблені офіційні документи, надавали та отримували неправомірну вигоду. Завдяки чому врешті домоглися викупу вказаної нерухомості за заниженою вартістю на підконтрольну юридичну особу.

Висновками експертиз підтверджено, що реалізація цієї злочинної схеми заподіяла банківській установі шкоди понад 112 млн грн – саме така сума складає різницю між реальною вартістю та тою, яку сплатили зловмисники.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: