Справа ексглави МОЗ Степанова: суд заочно заарештував підозрювану

Читать на русском
Антикорупційний суд заочно заарештував ще одного фігуранта справи про заволодіння коштами державного підприємства.

Вищий антикорупційний суд заочно взяв під варту підозрювану у справі колишнього міністра охорони здоров'я Максима Степанова про заволодіння понад 450 млн грн державного підприємства «Поліграфічний комбінат «Україна».

Про це повідомляє прес-служба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

У САП не вказують прізвище підозрюваної, проте, за інформацією «Слово і діло» з власних джерел, ідеться про Юлію Пилипко, яка очолює благодійний фонд Степанова.

«15 вересня 2023 року за клопотанням детективів НАБУ, погодженим прокурором САП, слідчий суддя ВАКС обрав запобіжний захід бенефіціарному власнику естонської компанії, яка була задіяна у незаконній схемі привласнення та легалізації півмільярда гривень коштів державного підприємства. Суд погодився з доводами прокурора та обрав підозрюваній запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Після затримання особи та доставки до місця проведення досудового розслідування слідчий суддя вирішить питання про застосування цього запобіжного заходу», – інформує прокуратура.

Раніше НАБУ викликало до себе ексміністра Степанова та ще одну підозрювану у справі.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру колишньому міністру охорони здоров'я Максиму Степанову та іншим особам. За версією слідства, ексдиректор «Поліграфкомбінату», яким тоді був Степанов, для власного збагачення при закупівлі розхідних матеріалів для виготовлення документів (зокрема паспортів для виїзду за кордон та ін.) використав підконтрольну йому компанію зареєстровану в Естонії. Матеріали для українського держпідприємства закуповувались не напряму у виробників, а через цю компанію-прокладку. У такий спосіб ціни завищувались у 4-6 разів. Це дозволило зосередити на рахунках естонської компанії суму у розмірі, який еквівалентний сумі близько 450 млн грн.

Після чого такі кошти, переказувались на рахунки великої кількості компаній, зареєстрованих різних країнах. Таким чином забезпечувалось маскування їх незаконного походження. Для допомоги у реалізації такої схеми, колишній високопосадовець залучив наближену до себе особу та одного із начальників відділів «Поліграфкомбінату».

В Естонії українцю сприяли двоє громадян цієї країни, які забезпечували управління компанією-прокладкою в протиправних інтересах українського державного службовця. Така схема діяла упродовж 2013-2016 років.

Також підозрювані зареєстрували на іноземну компанію право інтелектуальної власності на графічні елементи українських паспортів. У такий спосіб зловмисники отримували додаткову винагороду у формі роялті. Кожен громадянин України при оформленні документів (насамперед паспортів для виїзду за кордон) був змушений платити завищену ціну.

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: