Справа ексглави МОЗ Степанова: підозрюваного відправили під домашній арешт

Читать на русском
Антикорупційний суд за клопотанням детектива НАБУ змінив запобіжний захід керівнику одного з управлінь держпідприємства.
фото: Львівська ОДА

Вищий антикорупційний суд відправив під цілодобовий домашній арешт підозрюваного у справі колишнього директора державного підприємства «Поліграфічний комбінат «Україна», ексміністра охорони здоров'я Максима Степанова.

Таке рішення 28 серпня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

У суді не вказують посаду та прізвище фігуранта, проте, за інформацією «Слово і діло», йдеться про керівника департаменту «Поліграфкомбінату», відповідального за міжнародні угоди, Сергія Ферлія. Раніше до нього застосували запобіжний захід у вигляді застави, але її ніхто не вніс і тому детектив НАБУ просив змінити захід на більш жорсткий.

«Клопотання задовольнити частково. Змінити підозрюваному (Сергію Ферлію – ред.) запобіжний захід у виді застави на запобіжний захід у виді цілодобового домашнього арешту із забороною залишати житло. Визначити строк дії ухвали про тримання (Ферлія – ред.) під домашнім арештом до 21 вересня 2023 року», – йдеться в рішенні.

Також на підозрюваного поклали наступні обов'язки: прибувати за кожною вимогою; не відлучатися із Києва без дозволу; повідомляти про зміну місця свого проживання та/або місця роботи; утримуватися від спілкування з низкою осіб; здати на зберігання закордонні паспорти та носити електронний браслет.

Раніше НАБУ викликало до себе ексміністра Степанова та ще одну підозрювану у справі.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру колишньому міністру охорони здоров'я Максиму Степанову та іншим особам. За версією слідства, ексдиректор «Поліграфкомбінату», яким тоді був Степанов, для власного збагачення при закупівлі розхідних матеріалів для виготовлення документів (зокрема паспортів для виїзду за кордон та ін.) використав підконтрольну йому компанію зареєстровану в Естонії. Матеріали для українського держпідприємства закуповувались не напряму у виробників, а через цю компанію-прокладку. У такий спосіб ціни завищувались у 4-6 разів. Це дозволило зосередити на рахунках естонської компанії суму у розмірі, який еквівалентний сумі близько 450 млн грн.

Після чого такі кошти, переказувались на рахунки великої кількості компаній, зареєстрованих різних країнах. Таким чином забезпечувалось маскування їх незаконного походження. Для допомоги у реалізації такої схеми, колишній високопосадовець залучив наближену до себе особу та одного із начальників відділів «Поліграфкомбінату».

В Естонії українцю сприяли двоє громадян цієї країни, які забезпечували управління компанією-прокладкою в протиправних інтересах українського державного службовця. Така схема діяла упродовж 2013-2016 років.

Також підозрювані зареєстрували на іноземну компанію право інтелектуальної власності на графічні елементи українських паспортів. У такий спосіб зловмисники отримували додаткову винагороду у формі роялті. Кожен громадянин України при оформленні документів (насамперед паспортів для виїзду за кордон) був змушений платити завищену ціну.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: