Президент Сербії звинуватив ЄС у занадто великій підтримці України

Читать на русском
За його словами, рівень підтримки України з боку ЄС, надання їй статусу кандидата протягом року після подання заявки й потенційний початок переговорів про членство показує підтримку, яку Сербія ніколи не отримувала.
фото: Фокус

Президент Сербії Александар Вучич натякнув, що образився на Європейський союз. Причиною цього стала допомога Україні, яку «Сербія ніколи не отримувала».

Про це Вучич повідомляє в інтерв’ю Financial Times.

Згідно зі словами сербського лідера, рівень підтримки України з боку ЄС, надання їй статусу кандидата протягом року після подання заявки й потенційний початок переговорів про членство показує підтримку, яку «Сербія ніколи не отримувала».

Також, на думку Вучича, Сербія зараз перебуває у набагато кращому стані, ніж Румунія і Болгарія у 2007 році, коли вони приєдналися до ЄС.

При цьому, сербський президент скептично ставиться до планів ЄС щодо розширення до 2030 року.

«Хто знає, що станеться через сім років? Поглинальна здатність ЄС не більша, ніж була. У вас є 10 чистих платників і 17 країн, які беруть їхні гроші. Жодна з них не хотіла б мати більше членів, на яких витрачає гроші», - сказав Вучич.

Як відомо, що Сербія подала заявку на членство в Євросоюзі у 2010 році й почала переговори у 2014. Проте переговори призупинилися через небажання Сербії нормалізувати відносини з Косово. Також Сербія не підтримала санкції проти росії. За це у Брюсселі неодноразово критикували Белград.

Нагадаємо, у серпні президент України Володимир Зеленський провів зустріч із президентом Сербії.

Раніше ми повідомляли, що Сербія може змінити ставлення до територіальної цілісності України через Косово.

Також Вучич заявив, що очікує на пришвидшений вступ України до Євросоюзу.

Окрім цього, уряд Сербії виділив Україні новий транш гуманітарної допомоги.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: