ВАКС залишив заарештованим майно підозрюваного адвоката зі справи Князєва

Читать на русском
Антикорупційний суд залишив без задоволення клопотання захисника підозрюваного про скасування арешту майна.
Олег Горецькийфото: yur-gazeta.com

Вищий антикорупційний суд залишив заарештованим майно адвоката Олега Горецького, якого НАБУ і САП підозрюють у допомозі олігарху Костянтину Жеваго надати 2,7 млн доларів неправомірної вигоди судді Верховного суду Всеволоду Князєву.

Таке рішення 1 вересня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, антикорупційний суд наклав арешт на таке майно Горецького: об'єкти нерухомого майна, корпоративні частки у статутних капіталах товариств, майно таких товариств, автомобіль та безготівкові та готівкові кошти. Зокрема, згідно реєстру юридичних осіб, Горецькому належать: 100% ТОВ юридична фірма «Горецький і партнери»; ТОВ «БСВ ПРОФМЕНЕДЖМЕНТ» і адвокатське бюро «Горецький і партнери».

«Клопотання про скасування арешту, подане в інтересах підозрюваного (Олега Горецького – ред.), у межах кримінального провадження № 52023000000000202 від 01.05.2023, - залишити без задоволення», – йдеться в рішенні.

Раніше ВАКС продовжив арешт адвоката Горецького, але зменшив альтернативу у вигляді застави.

Нагадаємо, НАБУ і САП підозрюють колишнього голову, суддю Верховного суду Всеволода Князєва в одержанні 2,7 млн доларів неправомірної вигоди. За версією слідства, ці кошти він отримав через посередника-адвоката Олега Горецького. Саму ж неправомірну вигоду надав український олігарх Костянтин Жеваго за ухвалення Верховним судом рішення на його користь щодо купівлі ним 40,19% акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату.

У 2022 році апеляційний суд скасував рішення першої інстанції та визнав недійсним договір купівлі-продажу цінних паперів. Аби не допустити втрату акцій, на початку березня 2023 року Жеваго вступив у змову з адвокатом Горецьким, який мав зв'язки з суддями Верховного суду. Протягом березня-квітня 2023 року він передав адвокату 2,7 млн дол. (1,8 млн дол. – суддям Верховного суду, решта – як «оплата» посередницьких послуг).

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: