Антикорупційний суд продовжив обов'язки директору філії УЗ

Читать на русском
Антикорупційний суд підтримав клопотання прокурора САП про продовження застосування щодо підозрюваного запобіжного заходу.

Вищий антикорупційний суд продовжив до 1 листопада строк дії обов'язків, покладених на директора філії «Енергозбут» ПАТ «Укрзалізниця» Олексія Статника, якого НАБУ і САП підозрюють у зловживаннях, коли він очолював ВП «Енергоатом-Трейдинг» «НАЕК «Енергоатом».

Таке рішення 1 вересня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, антикорупційний суд відпустив Статника під особисте зобов'язання. На нього поклали наступні обов'язки: прибувати за кожною вимогою; не відлучатися за межі території України без дозволу; повідомляти про зміну місця свого проживання та роботи; утримуватись від спілкування з низкою осіб та здати на зберігання закордонні паспорти. Прокурор САП просив продовжити дію всіх обов'язків.

«Клопотання старшого детектива НАБУ про продовження строку дії обов'язків, покладених на підозрюваного (Олексія Статника – ред.) - задовольнити частково. Продовжити на 2 місяці строк дії обов'язків, покладених на підозрюваного ухвалою слідчого судді ВАКС від 4 липня 2023 року», – йдеться в рішенні.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру колишньому керівнику ВП «Енергоатом-Трейдинг» «НАЕК «Енергоатом». Слідство встановило, що у вересні 2020 року ДП «НАЕК «Енергоатом» організувало аукціон з продажу електричної енергії. У ньому взяли участь 32 компанії. Підозрюваний cтворив умови, за яких переможцем стала «потрібна» компанія, яка придбала електроенергію за ціною усього 1120 грн за 1 МВт/г. Водночас як інші учасники аукціону пропонували вигідніші ціні - до 1 300,00 грн за 1 МВт/г. Внаслідок продажу 1 465 000 МВт/г електроенергії за заниженою ціною держпідприємство втратило 93,76 млн грн.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: